Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. Op zaterdag 29 augustus is Kassa weer terug op tv!

Malware in opschoonprogramma CCleaner

20-09-2017
leestijd 1 minuten
172 keer bekeken
ccleaner 930
Het veelgebruikte opschoonprogramma voor Windows-computers CCleaner, is in augustus door hackers besmet met malware. Moederbedrijf Piriform meldt dat de besmette versie te downloaden was tussen 15 augustus en 12 september 2017. Volgens Piriform gaat om de versie CCleaner v5.33.6162 . Ook het programma CCleaner Cloud, versie v1.07.3191, was getroffen. Naar schatting 2,27 miljoen gebruikers wereldwijd hadden deze software gedownload.
Via de malware konden gebruikersgegevens van de besmette computers worden doorgestuurd. Piriform gaat ervan uit dat niet is gebeurd.

Versie controleren

Wil je weten of je de besmette versie hebt geïnstalleerd, voer dan deze check uit:
-Start CCleaner
-Kies Options
-Kies About
-Controleer het versienummer. Staat er (de besmette versie) v5.33.6162, download dan de veilige versie v5.34 - dan kan via deze pagina *Kies voor de knop Download in de kolom 'Free'.
Ook het programma CCleaner Cloud, versie v1.07.3191, was besmet. Deze is automatisch bijgewerkt; gebruikers hoeven geen actie te ondernemen.

Meer over:

virus, ccleaner, malware
Delen:

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor