Langs de weg komen 4 waterstoftankstations
10-04-2013
• leestijd 1 minuten
De komende twee jaar worden zeker vier openbare waterstoftankstations in ons land gebouwd. De eerste wordt rond de jaarwisseling langs de A15 in Rotterdam geopend.
Dat maakt staatssecretaris Wilma Mansveld (Infrastructuur en Milieu) later woensdag in Rotterdam tijdens een werkbezoek aan waterstofproducent Air Liquide bekend.
Toekomst met meer duurzame auto's
Volgens Mansveld staan we ,,aan de vooravond van de introductie van rijden op waterstof in Nederland''. Er komen steeds meer auto's op de markt die rijden op waterstof. ,,Daarom moeten we ons land klaarstomen voor deze schone en duurzame voertuigen.''
Tot nu enkele voor bussen
Naast Rotterdam komen zal er ook waterstof getankt kunnen worden in Amsterdam, Helmond en Arnhem. Op dit moment rijdt alleen een aantal bussen in het openbaar vervoer op waterstof. Voertuigen die rijden op waterstof stoten geen koolstofdioxide (CO2) uit en zijn veel stiller. De uitstoot van CO2 is volgens experts een belangrijke oorzaak van de opwarming van de aarde en de stijgende zeewaterspiegel.