Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Langere treinen en apps tegen drukte in trein

25-07-2014
leestijd 1 minuten
trein_intercity_onweer_07.jpg
De NS gaat in de herfst langere treinen inzetten om te voorkomen dat reizigers in overvolle spitstreinen terechtkomen. Dat schrijft Metro. Aanleiding voor de maatregelen is de klachtenregen van vorig jaar.
Incidenteel
Ongeveer 30 procent van de treinen wordt 's ochtends langer. Daarmee komen er zowel 's ochtends als 's avonds 6000 extra zitplaatsen. Het is de bedoeling dat mensen dan alleen nog incidenteel in veel te drukke treinen hoeven te stappen.
Meldpunt
Reizigers gaan hier zeker positieve gevolgen van merken, verwacht reizigersvereniging Rover. ,,Vooral omdat het ook gaat over de sprinters rond Amsterdam en Schiphol en de Flevolijn'', reageert een woordvoerder. ,,Dit zijn in ons meldpunt voor volle treinen de meest beklaagde treinen.''
App
Naast de langere treinen lanceren de NS en Rover ook een speciale app waarmee reizigers de drukte in hun trein kunnen doorgeven. ANP/ Metro

Meer over:

treinen, diginieuws
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor