Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Klanten DSB kunnen niet bij hun geld

01-10-2009
  •  
leestijd 2 minuten
  •  
2454578.jpg
Klanten van DSB Bank kunnen donderdag rond het middaguur geen geld overboeken via de website omdat die overbelast is geraakt. Dat zei een medewerkster van de bank desgevraagd.
Volgens haar had dit te maken met een oproep op televisie donderdagochtend aan klanten van DSB om massaal hun geld weg te halen bij de bank. De oproep werd gedaan door de voorzitter van de Stichting Hypotheekleed, Pieter Lakeman. ,,Een heleboel mensen proberen nu hun geld weg te halen'', zei de DSB-medewerkster. Bovendien vonden er technische werkzaamheden plaats aan de site.
Een woordvoerder van DSB Bank wilde geen inhoudelijk commentaar geven.
Lakeman deed zijn uitspraken in het televisieprogramma Goedemorgen Nederland. Volgens hem zou een faillissement van DSB Bank ervoor kunnen zorgen dat mensen gecompenseerd worden voor vermeende geleden schade. Volgens de stichting zijn mensen misleid met onder meer koopsompolissen. Een claim van ongeveer 50 miljoen euro zal volgens hem dan onderdeel worden van een schuldeisersvergadering. In de praktijk verwacht hij dat veel mensen op die manier kunnen worden gecompenseerd.
Dat mensen massaal proberen hun geld bij de bank weg te halen, noemt Lakeman ,,zeer in het belang van de achterban van Hypotheekleed''. ,,Een feitelijk faillissement komt op deze manier steeds dichter bij.'' De stichting vertegenwoordigt de belangen van ongeveer 1200 mensen. De stichting bereidt een schadeclaim voor tegen DSB Bank.
Minister Wouter Bos van Financiën toonde zich woensdag zeer kritisch over de praktijken bij DSB Bank waarbij mensen bij een lening een dure koopsompolis kregen aangesmeerd. Het televisieprogramma Nova liet maandag oud-medewerkers aan het woord van DSB Bank. Zij stelden dat het verkopen van dure overbodige koopsompolissen beleid was bij de bank. ANP

Meer over:

diginieuws
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor