Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Kamp bekijkt uitstel problematische pensioenfondsen

19-10-2011
leestijd 1 minuten
pensioen_359x210_70.jpg
Minister Henk Kamp van Sociale Zaken kijkt samen met De Nederlandsche Bank of hij een aantal pensioenfondsen dat in problemen verkeert, uitstel kan geven van de verplichting volgend jaar de premie te verhogen. Om hoeveel fondsen het gaat, is nog niet duidelijk, maar het zijn er zeker tientallen.
Kostendekkende premie
Pensioenfondsen zijn wettelijk verplicht een kostendekkende premie te heffen. Door de lage rentestand en tegenvallende beleggingsresultaten zijn fondsen in zwaar weer gekomen. In september bleek dat meer dan 200 fondsen beneden de kritische grens, een dekkingsgraad van 105 procent, zaten.
Geen ruimte voor premieverhoging
Het is nu al duidelijk dat bij een aantal fondsen geen ruimte is voor premieverhoging. Dat leidt immers tot hogere loonkosten en er zijn sectoren die dat niet kunnen dragen. Maar er zitten ook fondsen tussen die vorig jaar al uitstel hebben gekregen.
ANP
Delen:

Kassa

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor