Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Kamer wil geen verbod op consumentenvuurwerk

19-12-2012
•
leestijd 1 minuten
•
vuurwerk_37.jpg
De Partij voor de Dieren heeft woensdag gepleit voor een verbod op consumentenvuurwerk. De partij wil zo voorkomen dat er onder omstanders gewonden vallen.
Oogletsel
Volgens Kamerlid Esther Ouwehand lopen er in Nederland bij de jaarwisseling meer mensen oogletsel op dan in oorlogsgebieden. Om het oude jaar volgens traditie toch knallend af te sluiten, zouden gemeenten volgens haar kunnen zorgen voor een grote vuurwerkshow.
Jaarwisseling
Andere partijen gaven woensdag echter aan dat vuurwerk hoort bij de jaarwisseling en maken zich vooral zorgen om illegaal vuurwerk. Ook minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) ziet niets in een verbod: ,,Vuurwerk afsteken is een lange traditie en veel mensen zien er naar uit.'' ANP

Meer over:

diginieuws

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor