Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Kamer wil actie tegen microplastics

27-11-2012
leestijd 1 minuten
plastic-water.jpg
De regering moet ervoor gaan zorgen dat er minder microscopisch kleine deeltjes plastic in het water terechtkomen. De Tweede Kamer nam hierover dinsdag een motie van PvdA en D66 aan.
Kleine stukjes kunststof
De zogeheten microplastics komen in het water doordat ze bij wasbeurten loslaten van kleding of doordat ze vrijkomen uit medicijnen of chemicaliën. Ook in sommige cosmetische producten, zoals scrub, zitten zeer kleine stukjes kunststof die het water verontreinigen.
Daarom moet de regering in Europa zorgen dat er afspraken worden gemaakt om deze vervuiling tegen te gaan. Ook moet met de industrie worden gesproken om te zorgen dat er minder microplastics in producten worden verwerkt. ANP

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor