Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Kabinet zet btw-verhoging kunstsector door

18-11-2010
leestijd 1 minuten
theater.jpg
Een ultieme poging van vijf oppositiepartijen in de Tweede Kamer om de btw-verhoging in de kunstsector een jaar uit te stellen, strandt op een afwijzing van de regeringspartijen VVD en CDA en gedoogpartij PVV. De verhoging van de btw op kaartjes voor theater, toneel, concerten en musicals gaat daarmee definitief op 1 januari in.
De VVD wilde eerder wel kijken naar alternatieven voor het kabinetsplan, maar is nu toch definitief ,,tegen uitstel met een jaar''. Ook PVV-leider Geert Wilders zei dat zijn partij geen enkel alternatief voorstel zal steunen. Ook het CDA houdt volgens bronnen vast aan de afspraken over de kunstsector die zijn opgenomen in het gedoogakkoord tussen VVD, PVV en CDA. Het voorstel van de oppositie, bedoeld om de sector een jaar voorbereidingstijd te geven, haalt daarmee geen meerderheid.
Verhoging levert 90 miljoen op
Het kabinet wil met de verhoging op de btw van 6 naar 19 procent op kaartjes en op kunstvoorwerpen 90 miljoen euro ophalen. Volgens D66-leider Alexander Pechtold is de snelle invoering ,,op het randje van onbehoorlijk bestuur''.
Pechtold vroeg donderdag uitstel van de stemmingen over het belastingplan, waar de btw-verhoging onderdeel van uitmaakt, om nog een allerlaatste alternatief te bieden. Samen met PvdA, GroenLinks, SP en de Partij voor de Dieren vond hij die door de beperking op de doorwerkbonus een jaar eerder in te laten gaan. De Kamer stemt later donderdag nog over het voorstel, maar een meerderheid ervoor is er niet.
ANP

Meer over:

btw, diginieuws
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor