Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

'Justitie moet vaker euthanasie toetsen'

17-02-2014
•
leestijd 1 minuten
•
ziekenhuis_bed1_03.jpg
Justitie zou veel vaker euthanasiegevallen moeten toetsen. Dat zegt Theo Boer, naast ethicus ook lid van een toetsingscommissie euthanasie in Trouw.
Beoordeling
Wanneer een arts euthanasie heeft verricht, moet hij dit melden bij de toetsingscommissie in zijn regio. De commissie beoordeelt dan of de arts zich aan de criteria van de wet heeft gehouden. Als blijkt dat dit 'onzorgvuldig' is gebeurd, dan gaat het dossier naar het Openbaar Ministerie (OM).
Volgens Boer, gebeurt dit laatste veel te weinig. Sinds de inwerkingtreding van de euthanasiewet in 2002 is op in totaal 25.640 gevallen, 61 keer geoordeeld dat de arts onzorgvuldig handelde.
Criteria
Boer wil dat Justitie zich vaker buigt over criteria uit de wet zoals weloverwogenheid en de ondraaglijkheid. ,,Het kan geen kwaad om je soms af te vragen: zitten we nog op de goede weg?" ANP/Trouw

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor