Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Inkomens stijgen voor het eerst in 2 jaar

25-06-2014
•
leestijd 1 minuten
•
stijging_08.jpg
De inkomens van Nederlandse huishoudens zijn in het eerste kwartaal van dit jaar met gemiddeld 0,2 procent gestegen. Het is de eerste toename in twee jaar tijd, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag.
Kleine groei
De inkomens bestaan, naast lonen, ook uit andere inkomsten zoals uitkeringen, inkomens van zelfstandigen en inkomens uit vermogens. De kleine groei in de eerste 3 maanden van het jaar komt volgens het statistiekbureau vooral door hogere inkomsten uit vermogens zoals dividenden. Daarnaast namen ook de ontvangsten aan sociale uitkeringen en de inkomens van zelfstandigen iets toe.
De schuld van huishoudens nam in het eerste kwartaal af met 2,4 miljard euro. Dat kwam vooral doordat de hypotheekschulden met 1,8 miljard euro afnamen. ANP

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor