Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Honderden spookauto's ontduiken belasting

27-05-2014
leestijd 1 minuten
auto-geld_07.jpg
In Amsterdam rijdt een groot aantal auto's rond waarvan het kenteken niet staat geregistreerd. De bestuurders ontduiken belastingen, hoeven flitsboetes niet te betalen en zijn praktisch onvindbaar, meldt RTL Nieuws maandag.
Proef
Een groep juristen en ambtenaren onder voorzitterschap van voormalig politiechef Bernard Welten heeft een proef met kentekens gehouden die door speciale scan-auto's van de Amsterdamse parkeerdienst worden geregistreerd.
Sloopauto's
De scanauto's van parkeerbeheerder Cition controleren alleen of de eigenaren hebben betaald voor het parkeren. Bij het experiment is gekeken of er meer informatie over het kenteken bekend is. Uit die analyse blijkt dat Cition maandelijks kentekens fotografeert die bij auto’s horen die volgens de RDW (Dienst Wegverkeer) zijn gesloopt of geëxporteerd. ANP/RTL Nieuws
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor