Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. Op zaterdag 29 augustus is Kassa weer terug op tv!

Hoge Raad oordeelt over luchtvaartcompensatie

12-05-2012
leestijd 2 minuten
brief2.jpg
Jarenlang is er geprocedeerd tegen luchtvaartmaatschappijen die reizigers weigeren te compenseren bij een vertraagde vlucht van minimaal drie uur. Op 11 mei 2012 publiceerde de Hoge Raad acht conclusies die de rechten van luchtvaartpassagiers een stuk duidelijker maken.
Kassa besteedde op 31 maart 2012 voor de vierde keer aandacht aan de jarenlange problemen van passagiers bij het krijgen van compensatie voor hun vertraagde vlucht. We lieten toen zien dat luchtvaartmaatschappijen de Europese regels aanvechten bij de Hoge Raad. Ook geeft de begeleidende internettekst meer tips om uw geld terug te vragen.
Niet meer verschuilen
Hendrik Noorderhaven van EUclaim is verheugd over deze jurisprudentie. In zeven gevallen heeft EUclaim een rechtszaak gevoerd. "De Hoge Raad heeft gezegd dat de definitieve uitspraak volgt op 28 september 2012 of zoveel eerder als mogelijk. Het feit dat ze nu op 11 mei 2012 al publiceren is heel bijzonder. Normaal verschijnen deze stukken pas na de uitspraak." Wat hebben luchtvaartpassagiers met een vertraagde vlucht hier aan? "Rechtbanken kunnen zich nu niet meer verschuilen achter de Hoge Raad. Rechtszaken werden nu steeds aangehouden tot de uitspraak van de Hoge Raad. Dat kan straks niet meer, rechters moeten voortaan meteen een vonnis vellen. Sommige rechtbanken hebben aangegeven te willen wachten op een uitspraak van het Europese Hof van Justitie (die komt volgende week)."
Toch nog naar de rechter
EUclaim verwacht dat luchtvaartmaatschappijen – ondanks deze uitspraak – toch naar de rechter blijven gaan. Dat betekent dat je als passagier met een vertraagde vlucht, nog steeds naar de rechter moet om je compensatie te krijgen. Het grote verschil is dat rechtbanken niet zaken oneindig kunnen aanhouden, omdat er nu een uitspraak van de Hoge Raad ligt. Hendrik Noorderhaven van EUclaim hoopt dat rechtszaken niet meer zo lang gerekt kunnen worden door de luchtvaartmaatschappijen.
'Nieuwe stap in bescherming passagier'
Ook Cees van Dam , hoogleraar privaatrecht en gespecialiseerd in Europese luchtvaartrechten is blij met de uitspraak van de Hoge Raad. "Het is nu nog een advies aan de Hoge Raad, maar meestal wordt dat advies integraal overgenomen. Dit is weer een nieuwe stap in de bescherming van de passagier. Als er in september een echte uitspraak is van Hoge Raad zullen alle zaken die nu geschorst zijn bij lagere rechtbanken compensatie toegekend krijgen. Dus nog een paar maanden geduld. Alle seinen staan op groen voor een goede afloop." 
Delen:

Reacties (0)

Kassa

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA wij zijn voor