Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Griepvoorbereiding overheid kan beter

07-10-2009
leestijd 1 minuten
68 keer bekeken
4755507.jpg
In Noord-Nederland hebben de ziekenhuizen de voorbereiding op een eventuele grieppandemie goed voor elkaar. Maar op landelijk niveau kan het nog wel wat beter. Er is onvoldoende coördinatie en aansturing vanuit het ministerie van Volksgezondheid.
Dat vindt Raoul Nap, beleidsmedewerker van het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG), die deze maand aan de Rijksuniversiteit in zijn woonplaats promoveert op een onderzoek naar de voorbereidingen op een grieppandemie. Volgens Nap ontbreekt het nog steeds aan duidelijke richtlijnen vanuit het ministerie aan zorginstellingen.
Nap stelde vast dat het zorgpersoneel voldoende kennis heeft om een pandemie het hoofd te kunnen bieden. Internationaal gezien is het Nederlandse niveau goed, aldus de promovendus. Toch vindt slechts 17 procent van de zorgverleners zelf dat hun kennisniveau adequaat is. Nap vindt dat ziekenhuizen hun personeel een korte training moeten geven om deze onzekerheid weg te nemen. (anp)

Meer over:

diginieuws
Delen:

Kassa

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor