Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. In september is Kassa weer terug op tv!

Gratis bellen, kan dat?

21-01-2010
  •  
leestijd 3 minuten
  •  
Fallback image for card
KPN-topman Scheepbouwer verblijdde ons vlak voor Kerst met de mededeling dat bellen gratis gaat worden…..over tien jaar. Concurrenten van KPN zeggen nu al dat het gratis en onbeperkt kan – althans naar vaste nummers in het binnenland. Maar hoe gratis is gratis?
We gaan de kosten van de diverse aanbieders met elkaar vergelijken op basis van een belprofiel van iemand die 500 minuten per maand belt.*
Bij KPN is zo iemand aan abonnementskosten, starttarief en belminuten totaal 32,80 euro kwijt.
Er zijn dus diverse bedrijven die gratis of onbeperkt bellen aanbieden. Tele 2 doet het bijvoorbeeld, maar ook Bel 1649, Bel 1601, Universal Telecom en Bel 1609. Bij die providers blijven uw gesprekken lopen via het KPN-netwerk en dus moet u ook een KPN-abonnement hebben.
Maar er komen nog meer kosten. Om onbeperkt te kunnen bellen betaal je bij Tele 2 eens per maand 7,95. Het starttarief per gesprek is 4 cent. Alle kosten samen komen dan op 30,11. Maar een fractie goedkoper dan KPN dus, namelijk 2,68.
Bij 1649 kan het wel fors goedkoper. Dat komt omdat deze provider geen vaste kosten kent. Het totaalbedrag komt op 22,16 en dat scheelt per maand maar liefst 10,63 met KPN.
Versatel biedt een pakket aan waarbij de gesprekken gedeeltelijk via KPN en gedeeltelijk via het eigen netwerk van Versatel lopen. Ook hierbij is dus nog altijd een abonnement bij KPN nodig. Bovendien maakt ook een internetaansluiting deel uit van dit pakket. De totale kosten zijn 51.86.** Dat is 19.07 duurder dan KPN maar daar heeft u dan ook meteen een ADSL-internetaansluiting voor. Dit abonnement kan niet overal in Nederland geleverd worden.
UPC biedt telefonie via internet aan. Daarmee bent u af van de abonnementskosten aan KPN maar u moet wel een kabelabonnement bij UPC nemen. Als u belt volgens ons belprofiel bent u bij deze kabel- en internetaanbieder in totaal 34,08 euro kwijt. Dat is 1,29 duurder dan KPN maar in ruil daarvoor kunt u dus ook televisie kijken. Overigens krijgt Kassa wel geregeld klachten over bellen via UPC. En u kunt dit abonnement natuurlijk alleen in die delen van Nederland krijgen waar UPC de kabel beheert.
Wanadoo biedt sinds donderdag ook telefonie via internet aan. Deze internetaanbieder heeft daarvoor een apparaat dat Livebox heet. Het is een soort modem dat zorgt voor de internetverbinding en dat ook de mogelijkheid biedt om er een telefoontoestel op aan te sluiten. Bellen kan, zonder dat daarvoor de computer hoeft aan te staan. 500 minuten bellen per maand kost in totaal 32,17 *** en dat is 62 cent goedkoper dan KPN en net als bij Versatel krijgt u er ook hier een ADSL-internetaansluiting bij.
Bellen is dus nog nergens helemaal gratis maar bij veel aanbieders krijg je meer waar voor je geld dan bij meneer Scheepbouwer van KPN.
Lees hier het volledige overzicht.
* De 500 belminuten zijn verdeeld over 100 gesprekken: 60 binnen de eigen regio en 40 buiten de regio. Van de gesprekken binnen de regio vonden er 10 overdag plaats, 25 in de avond en 25 in het weekend. Van de gesprekken buiten de regio vonden er 10 overdag plaats, 15 ’s avonds en 15 in het weekend. We hebben in deze vergelijking gesprekken naar mobiele nummers en naar het buitenland buiten beschouwing gelaten.
** We zijn uitgegaan van de gemiddelde maandkosten gedurende het eerste jaar. De eerste drie maanden is het Versatel-abonnement namelijk 29.95 euro, daarna 34,95 euro.
*** Dit is een introductie-tarief dat een jaar geldt. Daarna is het gecombineerde ADSL/telefoon abonnement bij Wanadoo 5 euro/maand duurder. 
Internetlinks
Providers:
Vergelijkingssite: 
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor