Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

'Goedkoop' reizen met OV chipkaart mogelijk

23-10-2009
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
4759456.jpg
Wie het slim aanpakt kan voordelig reizen met de OV chipkaart. Dat bericht NRC Handelsblad donderdag. Zonder zwart te rijden kan op retourtrajecten onder de ritprijs worden gereisd. Hiervoor zijn twee niet-persoonlijke chipkaarten nodig, die sinds kort worden verkocht.
NRC beschrijft hoe geld bespaard kan worden door op een slimme manier in en uit te checken. De krant doet uit de doeken hoe op het traject Rotterdam-Amsterdam-Rotterdam 9,10 euro onder de standaardprijs kan worden gereisd. In plaats van 24,70 betaalt de reiziger met twee passen 15,60.
De NS meldt op de hoogte te zijn van de creatieve manier van reizen en kijkt of het mogelijk is om de sluiproute onmogelijk te maken. Dat zal sowieso het geval zijn als de toegangspoortjes bij alle stations in zijn geïnstalleerd.
Oók duurder uit met chipkaart
Reizen met de OV-chipkaart kan ook duurder uitpakken. Daarover schrijft dagblad De Pers. Veel reizigers vergeten namelijk op het eindpunt van hun reis uit te checken. In Rotterdam vergeet één op de 25 reizigers dit te doen. Als dit de landelijke trend wordt kunnen de ov-bedrijven 40 miljoen aan 'vergeetgeld' incasseren, aldus de krant.
Bronnen:

Meer over:

diginieuws
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor