Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Gevaarlijke stoffen in lippenbalsems voor kinderen

30-01-2019
•
leestijd 1 minuten
•
506 keer bekeken
•
930x520 Lippen
De Consumentenbond waarschuwt voor lippenbalsems voor kinderen en jongeren die mogelijk gevaarlijk zijn. De organisatie baseert zich daarbij op de Belgische zusterorganisatie Test Aankoop, die onderzoek deed naar de producten. Van de 21 geteste lippenbalsems bevatten er mogelijk 15 kankerverwekkende stoffen, aldus de Consumentenbond.
Test Aankoop onderzocht lippenbalsems die te koop zijn bij onder meer Kruidvat, Hema, H&M, Claire's en verschillende drogisterijen en supermarkten. De producten zijn duidelijk gericht op kinderen, met smaken als aardbei, 'chupa chups', cola en fanta en verpakkingen met Disneyprinsessen, Hello Kitty en Minions.

Minister gevraagd om onderzoek

Volgens de Consumentenbond is bij lippenbalsems de kans groot dat gebruikers het product binnenkrijgen. Als die zijn gemaakt met zoete smaken is de kans nog groter, aldus de organisatie, die minister Bruno Bruins (Medische Zorg) heeft gevraagd om nader onderzoek. ANP

Meer over:

lippenbalsem

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor