Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Geringe respons FNV-referendum pensioenfonds

21-10-2015
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
FNV_19.jpg
Van de 2,8 miljoen mensen die pensioen opbouwen bij het ABP hebben er 44.000 gereageerd op een onlinereferendum van het FNV over het loonakkoord voor ambtenaren. Van dat aantal is 84 procent tegen het akkoord dat de overheid sloot met de kleinere bonden CNV, CMHF en Ambtenarencentrum.
De FNV vindt dat ambtenaren met het loonakkoord een sigaar uit eigen doos gepresenteerd krijgen. ,,Deze loondeal wordt voor een belangrijk deel gefinancierd door het verslechteren van het ABP-pensioen. Dit kan oplopen tot wel 15 procent", aldus de vakbond.
Het referendum is gehouden onder zowel leden als niet-leden van de FNV. Hoewel er in verhouding niet veel mensen hebben gereageerd, noemt de bond de 44.000 mensen die dit wel hebben gedaan ,,een geweldig resultaat dat niet kan worden genegeerd".
ANP
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor