Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

'Gemeenten reageren slecht op brieven'

23-12-2009
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
brief.jpg
Op bijna 20 procent van de brieven die naar gemeenten zijn gestuurd, komt geen antwoord. Vanuit Amsterdam komt vaak geen antwoord. Gouda en Rijnwoude (Zuid-Holland) reageerden op alle brieven. Dat blijkt uit een steekproef van onderzoeksbureau EFDRIE onder zestig gemeenten, waaronder de 27 grootste.
Elke gemeente kreeg elf eenvoudige vragen met het verzoek die schriftelijk of soms telefonisch te beantwoorden. De vragen varieerden van 'Hoe vraag ik een invalideparkeervergunning aan en Hoe krijg ik toestemming voor een straatfeest tot Kunt u mij informatie geven over scholen in mijn buurt'. De Amsterdamse deelgemeenten Centrum en Zuideramstel beantwoorden samen 50 procent van de brieven niet.
Veel gemeenten hanteren een termijn van zes weken waarbinnen een vraag moet worden beantwoord. In 5 procent van de gevallen kwam het antwoord na afloop van deze termijn. Bij de brieven waarop geen antwoord kwam, werd in een aantal gevallen wel een ontvangstbevestiging gekregen waarin de gemeente aangaf de vraag in behandeling te nemen. EFDRIE voert constant onderzoek uit naar de serviceverlening door gemeenten aan burgers. De brieven met vragen werden verstuurd in de periode februari-september.
Bron: ANP
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor