Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. Op zaterdag 29 augustus is Kassa weer terug op tv!

'Ga niet zwemmen bij oververhitting'

20-07-2018
leestijd 1 minuten
124 keer bekeken
zwemmen 930x520
De Reddingsbrigade Nederland waarschuwt met de voorspelde hoge temperaturen in het vooruitzicht voor oververhitting en warmtestuwing. Volgens de organisatie kan het voor problemen zorgen als mensen onder deze omstandigheden gaan zwemmen.
,,Badgasten die zich ook maar enigszins niet lekker voelen, wordt afgeraden het water in te gaan. Afkoelen in het water lijkt soms de voor de hand liggende oplossing, maar het komt de zwemveiligheid in het geval van (beginnende) oververhitting of warmtestuwing juist niet ten goede'', aldus de Reddingsbrigade.

Klachten

Bij oververhitting is volgens de Reddingsbrigade sprake van een verhoogde lichaamstemperatuur vanaf 38 graden Celsius met klachten als hoofdpijn, spierpijn, duizeligheid, flauwvallen en transpireren. Bij warmtestuwing kan de temperatuur oplopen naar de 40 graden Celsius en kan iemand last hebben van braken en verminderd bewustzijn. ANP

Meer over:

oververhitting
Delen:

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor