Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. In september is Kassa weer terug op tv!

FNV werkte mee aan asbest doofpot

07-06-2016
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
52 keer bekeken
  •  
handen schudden 930x520
Vakbond FNV heeft meegewerkt aan het geheimhouden van problemen met asbest in ovens van broodfabrikant Bakkersland. In een vergadering van de sectorraad bakkerijen van de FNV is gezegd dat de kwestie niet naar buiten mocht worden gebracht, ‘anders breekt de pleuris uit in de sector’. Dat blijkt uit een uitzending van ZEMBLA, komende woensdagavond.
Drie bronnen
ZEMBLA sprak met drie bronnen uit de sectorraad die verklaren dat er tijdens een vergadering op 1 juli 2013, waar de problemen bij Bakkersland aan de orde kwamen, niet genotuleerd mocht worden. Tijdens deze vergadering deelde FNV-bestuurder Leo van Beekum mee dat er een geheimhoudingsafspraak was gemaakt met Bakkersland om de asbestcalamiteiten niet naar buiten te brengen. Een van de aanwezigen maakte destijds stiekem aantekeningen. Daaruit blijkt dat Bakkersland de zaak ‘onder de pet’ wilde houden. De FNV-bestuurder werkte hier aan mee om de werkgelegenheid te beschermen. De voorzitter van de sectorraad, Wim van der Linden, bevestigt deze gang van zaken.
Ontkenning
In de uitzending van ZEMBLA ontkent bestuurder Leo van Beekum dat er een geheimhoudingsafspraak is gemaakt: “Nee, absoluut niet. Dat is een interpretatie van de sectorraadleden. (…) We hebben wel gesproken over wat de consequenties zouden zijn op het moment dat het naar buiten komt. Dat kan betekenen dat als we duidelijk maken dat er asbestgevaren zijn, dat dat consequenties heeft voor de medewerkers en de werkgelegenheid.” Bakkersland zelf wil bevestigen noch ontkennen dat er een geheimhoudingsafspraak is gemaakt. Bron: Zembla
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor