Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Files en vaarverboden door winterse weer

05-01-2010
  •  
leestijd 2 minuten
  •  
sneeuw_12.jpg
Muurvast stond het verkeer maandag tijdens de avondspits rond Den Haag. Door het winterse weer was de weg veranderd in een ijsbaan. Het winterse weer houdt de komende dagen nog aan, voorspelt het KNMI.
In de ochtendspits bleven lange files uit. Wat een rol kan spelen is het vorstverlet voor werknemers in de bouw. Op de meeste bouwterreinen in het land liggen de werkzaamheden door de vorst stil. Wel meldde de ANWB veel pechgevallen, voornamelijk startproblemen door slechte accu's.
In enkele gemeentes is het strooizout op. De Brabantse gemeente Sint-Anthonis zegt dat de zoutleverancier de afspraken niet kan nakomen. Ook in Capelle aan den IJssel voorziet men problemen. ,,Het zout is hier nog niet op, maar de bodem is wel in zicht'', zei een woordvoerder van de Zuid-Hollandse gemeente.
Rijkswaterstaat ziet ook dat de zoutvoorraad flink wordt aangesproken. Volgens een woordvoerster is er echter geen sprake van dat het zout op raakt. ,,We bestellen continu bij. Als het zout ergens op raakt, dan zorgen we dat het vanuit een andere regio wordt aangevuld.''
In Rotterdam ondervond ook de brandweer hinder van het winterse weer. Het is lastig om bluswater uit bevroren sloten te krijgen, zo meldde een woordvoerder.
Ondanks de strenge vorst van de afgelopen nachten waarschuwt de Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond (KNSB) voor onbetrouwbaar ijs. Volgens de bond is het nog nergens veilig om op open water te schaatsen. Veel schaatsers slaan dit advies al sinds zondag in de wind en gaan toch het ijs op.
Op verschillende plekken in het land wordt er alles aan gedaan om het beginnende ijs te beschermen. Zo geldt er op sommige plaatsen een vaarverbod. Lokale autoriteiten hopen dat door deze maatregel bij aanhoudende vorst geschaatst kan worden. Amsterdam is een van de steden die maandag een vaarverbod instelde voor enkele grachten om de prille ijsvloer te beschermen.
Op het IJsselmeer daarentegen heeft Rijkswaterstaat ijsbrekers ingezet. Op deze manier wordt de hoofdvaarroute tussen Amsterdam en Lemmer opengehouden.
Bron: ANP
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor