Kassa

Explosieve stijging cyberaanvallen

28-10-2013
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
virus_07.jpg
Het aantal cyberincidenten op computersystemen van bedrijven en overheden in Nederland stijgt explosief. Dat blijkt uit onderzoek van het AD waar de krant maandag over publiceert. Bij sommige aanvallen is de veiligheid van de staat in het geding.
Beschadigde ICT-systemen
Het aantal risicovolle cyberaanvallen was vorig jaar met 356 zes keer zo hoog als in 2006. Deze hacks vonden onder meer plaats bij de luchtverkeersleiding, ministeries, ambassades, de Belastingdienst, banken, Kamerleden en bewindslieden. ICT-systemen raakten daarbij beschadigd of er was 'acuut gevaar' voor schade aan elektronische informatie.
Overzicht
De stijging blijkt uit een overzicht van incidenten die bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) zijn gemeld.
ANP/Algemeen Dagblad
Delen:

Praat mee

Heb je een vraag, suggestie of wil je gewoon iets kwijt? Dat kan hier. Lees onze spelregels.

avatar

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!