Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Economen: lonen moeten stijgen

06-08-2014
•
leestijd 1 minuten
•
geld_1_25.jpg
Nederland is toe aan een extra loonsverhoging. De concurrentiepositie hoeft daarmee niet te worden verspeeld, want Duitse bedrijven delen ook steeds grotere loonstijgingen uit. Dat betogen economen in De Telegraaf, naar aanleiding van de loondiscussie in Duitsland.
Bestedingen stimuleren
Volgens de Groningse hoogleraar internationale economie Steven Brakman zal loonsverhoging helpen om de bestedingen te stimuleren. Oud-directeur Lex Hoogduin van De Nederlandsche Bank stelt dat de loonkosten 3 tot 3,5 procent kunnen stijgen. Dat is volgens hem belangrijk om meer inflatie aan te wakkeren.
Goed idee
De Duitse centrale bankier Jens Weidmann wil dat Duitse lonen met zo'n 3 procent stijgen. Dat zou voor Nederland ook een goed idee zijn, aldus de geïnterviewde experts. Jaar na jaar zijn de lonen in Nederland gematigd, daar moet nu een einde aan komen. ANP/ Telegraaf

Meer over:

loon, diginieuws

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor