Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Drugsgebruik in Nederlandse steden hoog

27-05-2014
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
drugs_03.jpg
In grote Nederlandse steden worden veel drugs gebruikt, vergeleken met andere plaatsen in Europa. Dat blijkt uit een analyse van het rioolwater in 42 steden in 21 landen. De resultaten zijn dinsdag bekendgemaakt in het jaarlijkse rapport van het EU-drugsagentschap (EMCDDA).
Grote steden
In Nederland is onderzoek gedaan in Amsterdam, Utrecht en Eindhoven. Volgens het Nederlandse wateronderzoeksinstituut KWR, dat heeft meegewerkt aan het onderzoek, wordt in de Nederlandse steden relatief veel cocaïne, amfetamine en xtc gebruikt, en ook voor cannabis geldt dat Nederland in de top 5 staat, aldus KWR.
MDMA
In Eindhoven wordt abnormaal veel MDMA in het rioolwater aangetroffen. Die grondstof voor drugs wordt daar waarschijnlijk geloosd op het riool.

Meer over:

drugs, diginieuws, steden
Delen:

Praat mee

onze spelregels.

avatar
0/1500
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!