Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. In september is Kassa weer terug op tv!

De zorgverzekering 2008

03-11-2007
  •  
leestijd 3 minuten
  •  
Fallback image for card
Bijna alle zorgverzekeraars hebben hun premies voor 2008 bekendgemaakt. Wat bent u volgend jaar kwijt en waar bent u het voordeligst uit?
Kijk hier voor 
een actueel overzicht van alle bekende premies .
Extra informatie kunt vinden op de Verzekeringssite of de site van Independer .
Basisverzekering: wat wordt anders?
De basisverzekering voor 2008 verandert op een aantal belangrijke punten. Zo wordt de no-claim afgeschaft en wordt een verplicht eigen risico van € 150 per volwassene ingevoerd. Dat eigen risico geldt trouwens niet voor bezoekjes aan de huisarts.
Volgens berekeningen van het ministerie van VWS gaat een verzekerde er –wat de basisverzekering betreft- gemiddeld € 154 per jaar op achteruit. Daar staan wel een paar pluspunten tegenover:
  • De pil komt weer in het pakket
  • De kraamzorg wordt iets uitgebreid
  • Er komt een basisdekking voor psychologische hulp
  • De tandartsvergoeding voor kinderen tot en met 21 jaar wordt uitgebreid
Aanvullende verzekering
Ook bij de aanvullende verzekering zijn er veranderingen op komst. Bij een aantal worden de voorwaarden uitgekleed en veel verzekeringen worden gemiddeld 10 % duurder.
Politiek
Pieter Omtzigt -Tweede Kamerlid voor het CDA- erkent dat de kosten voor de zorgverzekering stijgen. De redenen daarvoor zijn een stijging van de zorgkosten, de uitbreiding van de dekking voor de basisverzekering. En omdat het gewenst is dat iedereen de behandeling krijgt, die hij nodig heeft. Ook geeft Omtzigt aan dat er bewust is gekozen om de no-claim af te schaffen en een verplicht eigen risico in te voeren. Dit omdat het verschil in kosten voor gezonden en zieken kleiner wordt.
Chronische zieken krijgen een extra compensatie van € 47 per jaar. De invulling van die regeling zal echter pas in het voorjaar van 2008 bekend zijn.
Zorgtoeslag?
Mensen die een zorgtoeslag ontvangen worden gecompenseerd, aldus Omtzigt. Dat geldt echter niet als je inkomen in 2008 exact hetzelfde blijft als in 2007. Als je inkomen stijgt (bijvoorbeeld als gevolg van een CAO-stijging) kan een gezin er per jaar € 40 tot € 70 op achteruit gaat. 
Shoppen loont
Erik Hordijk van de Verzekeringssite licht aan de hand van twee voorbeelden toe dat shoppen loont bij het afsluiten van een nieuwe zorgverzekering.
Zo blijkt het verschil voor een jong gezin tussen de goedkoopste en duurste basisverzekering met een aanvullende verzekering op jaarbasis € 815 te zijn. Let wel, de uitkomst kan per geval verschillen. Zo koos dit gezin voor een aanvullende verzekering met een beperkte dekking voor fysiotherapie en de tandarts, maar wilden zij wel een dekking voor orthodontie.
Verder geeft hij nog een aantal
tips waarmee geld kan worden bespaard. Zo is het in de meeste gevallen voordeliger om je aan te sluiten bij een
collectief. Dat kan bijvoorbeeld de werkgever zijn, maar er zijn ook ledencollectieven zoals die van vakbonden. En als derde zijn er open collectieven; waar iedereen zich bij kan aansluiten. Aansluiting bij een collectief kan een besparing opleveren tot 10% van de premie. En de laatste tip: Veel mensen blijken ten onrechte naar de spoedeisende hulp te gaan, terwijl ze ook naar de huisarts kunnen. En bij gebruik van de spoedeisende hulp raak je je eigen risico van € 150 kwijt, en dat is niet het geval bij een bezoek aan de huisarts.
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor