Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Cramer: Lagere btw ledverlichting niet nodig

01-09-2009
leestijd 1 minuten
4662387.jpg
Milieuminister Jacqueline Cramer (PvdA) vindt verlaging van het btw-tarief van 19 naar 6 procent voor led-verlichting ,,niet nodig''. Mensen verdienen in een paar jaar tijd de duurdere aanschafprijs terug, betoogde zij dinsdag in de Tweede Kamer.
Regeringspartij CDA pleit er juist voor het btw-tarief ,,heel snel'' omlaag te brengen. Fractiewoordvoerster Liesbeth Spies wil de consument zo ,,verleiden'' om duurdere led-lampen te kopen.
Cramer was opgetrommeld door GroenLinkser Kees Vendrik omdat de aloude gloeilamp vanaf dinsdag uit de winkelschappen verdwijnt. Hij wil niet alleen een lager btw-tarief, maar is er ook voor dat de overheid van hoog tot laag zo snel mogelijk overstapt op de led-lamp als de nieuwe generatie duurzame verlichting. Op dat punt deed de bewindsvrouw wel toezeggingen.
Bron: ANP

Meer over:

diginieuws

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor