Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. Op zaterdag 29 augustus is Kassa weer terug op tv!

Consument vindt duurzaam voedsel te duur

16-10-2009
leestijd 1 minuten
2368293.jpg
De Nederlandse consument voelt er weinig voor om meer te betalen voor duurzaam geproduceerd voedsel. Het marktaandeel van bijvoorbeeld biologische producten blijft daardoor laag. Voor gezonde voeding, zoals light-producten, willen Nederlanders zelfs minder uitgeven. Dat concluderen twee onderzoekers van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) vrijdag.
Consumenten denken dat duurzame producten van mindere kwaliteit zijn en willen er daarom niet meer voor betalen, aldus de onderzoekers van de faculteit Economie en Bedrijfskunde.
Gezonde levensmiddelen, zoals light-producten, zijn volgens consumenten minder smaakvol en dragen niet bij aan een sociaal gevoel dat de hoge prijs kan rechtvaardigen.
Met duurzame producten bedoelen de twee wetenschappers levensmiddelen met een eko-, bio-, of fair-trade-label. (anp)

Meer over:

diginieuws
Delen:

Reacties (0)

Kassa

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA wij zijn voor