Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. In september is Kassa weer terug op tv!

‘Consument niet goedkoper uit door gratis bellen buitenland’

26-10-2016
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
bellen_vrolijk_laptop_bed_930x520
Veertien Europese landen vrezen dat vanaf volgende zomer mobielgebruikers door de nieuwe kostenregel toch extra gaan betalen. Deze regel maakt bellen in het buitenland voor de consument gratis . De landen praten hier vandaag over in Brussel.
Geen extra kosten
De Europese Commissie maakte in september bekend dat telefoonmaatschappijen geen extra kosten meer mochten rekenen voor bellen in het buitenland. Maatschappijen rekenen wel kosten aan elkaar als een Nederlander bij KPN bijvoorbeeld in Frankrijk belt met een Franse provider.
Abonnementsprijs mogelijk verhoogd
Nederland is bang dat telefoonmaatschappijen de kosten, die zij aan elkaar moeten betalen voor gebruikers die over de grens bellen, doorrekenen aan hun klanten. Dit kunnen zij doen door bijvoorbeeld de abonnementsprijs te verhogen. Op deze manier zijn consumenten nog steeds niet voordeliger uit met de nieuwe regel.
Bron: NOS / Kassa
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor