Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. Op zaterdag 29 augustus is Kassa weer terug op tv!

CDA wil verbod op bonussen advertentieverkoop

30-11-2018
leestijd 1 minuten
Stella advertentie
Het CDA wil af van de bonussen die mediabureaus ontvangen van omroepen en kranten- en tijdschriftuitgeverijen voor hun bemiddeling bij het plaatsen van advertenties. Volgens de partij is het onwenselijk dat de bureaus geld krijgen van zowel adverteerders als van de partijen die de advertenties plaatsen. Dit meldt het FD.
Een verbod zou ook een gelijk speelveld bevorderen in de media­sector, aangezien niet alle omroepen en uitgevers bonussen uitdelen.

Belangrijke inkomstenstroom

Als het parlement het voorstel omarmt, dan droogt een belangrijke inkomstenstroom voor de mediabureaus op. Volgens Ster-directeur Frank Volmer komt jaarlijks 175 miljoen euro binnen bij de bureaus in de vorm van zogeheten kickbacks.
Coalitiepartner D66 staat positief tegenover het plan, schrijft de krant, al moet het wel verder worden uitgewerkt.
Bron: Financieel Dagblad
Delen:

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor