Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. Op zaterdag 29 augustus is Kassa weer terug op tv!

Bonden hekelen bonus KPN-baas Blok

31-03-2015
leestijd 1 minuten
KPN_02.jpg
De vakbonden vinden het ongepast dat KPN-baas Eelco Blok afgelopen jaar flink meer heeft verdiend, terwijl het bedrijf fors bezuinigt op het personeel. Zij dreigden maandag de komende cao-onderhandelingen op scherp te zetten als de topman zijn bonus niet inlevert.
Extra bonus
Vorige maand al bleek uit het jaarverslag van KPN dat Blok een extra bonus van 425.000 euro heeft gekregen in verband met de verkoop van E-Plus. Die Duitse mobiele dochter bracht miljarden op die het bedrijf goed kon gebruiken om de financiële positie te verbeteren. De reguliere bonus van de topman verdubbelde tot 548.000 euro.
Reorganisaties
Blok verdiende afgelopen jaar 1,8 miljoen euro, basissalaris plus variabele beloningen, tegen 1,1 miljoen euro in 2013. Die toename is tegen het zere been van de bonden omdat onder zijn bewind duizenden banen zijn verdwenen. Ook afgelopen jaar werden nieuwe reorganisaties aangekondigd.
Waardering
,,KPN is een prachtig en innovatief bedrijf. Daar blijft niks van over als de directie blijft vasthouden aan krimpen en banen schrappen en zichzelf daarvoor ook nog eens uitbundig beloont'', aldus FNV-onderhandelaar Joost van Herpen. Er moet wat hem betreft meer waardering en zekerheid komen voor het personeel
KPN wilde niet op de kwestie ingaan. Een woordvoerder liet weten dat het bedrijf de cao-besprekingen aan de onderhandelingstafel wenst te voeren en niet via de media. ANP

Meer over:

kpn, diginieuws
Delen:

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor