Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. Op zaterdag 29 augustus is Kassa weer terug op tv!

Blok wil huisjesmelkers aanpakken

06-03-2013
leestijd 1 minuten
Huizen_Nederland_35.jpg
Huisjesmelkers moeten beter kunnen worden aangepakt. Dat vindt minister Stef Blok voor Wonen. Hij wil de Woningwet aanpassen om het verhuren van te weinig en te slechte ruimte tegen te hoge huren te bestrijden, aldus zijn ministerie.
Huurverbod bij slecht onderhoud
Gemeenten zouden, na de wetswijziging, een huiseigenaar bij langdurig slecht onderhoud een verhuurverbod kunnen opleggen of anders het beheer van het pand kunnen overnemen, overweegt Blok. Rotterdam en andere grote steden zouden zoiets graag willen doen.
Zij hebben het kabinet gevraagd om meer bevoegdheden tegen huisjesmelkers. Blok wil ook regelen dat gemeenten een bestuurlijke boete kunnen opleggen bij bijvoorbeeld overbewoning. Die boete moet kunnen oplopen tot 19.500 euro. Op vragen uit de Tweede Kamer zei hij woensdagmiddag dat een boete nu eenmaal sneller werkt dan het strafrecht.
Buitenland
Het gaat om huisjesmelken in het algemeen, dus ook in het geval van werknemers uit Midden- en Oost-Europa. Blok voelt er niets voor werkgevers te verplichten om huisvesting te regelen, zoals de SP wil. Dat zou je dan voor alle werknemers moeten doen, aldus Blok. En toen hij een poosje in Frankrijk ging wonen, zocht hij daar ook zelf een kamer, vertelde hij.
De bewindsman heeft zijn plannen met de Woningwet voorgelegd aan onder meer de Vereniging Nederlandse Gemeenten en hoopt ze nog dit jaar rond te hebben. ANP
Delen:

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor