Voor het tweede jaar oprij gaat de traditionele Nieuwjaarsduik niet door vanwege corona. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Toch is er een alternatief: Blikken met Noordzeewater om de ‘duik’ thuis te nemen.
De Stichting Nieuwjaarsduik Nederland heeft het besluit genomen om op tijd duidelijkheid te geven aan de betrokken partijen, omdat de duik veel organisatie vergt, aldus de stichting.
Toch is er een alternatief voor de Nieuwjaarsduik die ook vorig jaar zorgde voor de frisse start van het nieuwe jaar. "Vorig jaar hadden we met de 'Nieuwjaarsduik uit Blik' een oplossing bedacht. Dat was een gigantisch succes, de 25.000 blikken zeewater waren in één dag op", zegt Liane Lens van een groot merk van soepblikken en worsten.
Dit jaar worden maar liefst 50.000 blikken gevuld met water uit de Noordzee. Voor elk pakket blikken dat wordt besteld, doneert het bedrijf een blik erwtensoep aan de Voedselbank. ANP
Meer over:
nieuwjaarsduikWat een zinloze actie, doneer direct naar een goed doel en gooi thuis een emmer koud regenwater over je heen als je dat zo leuk vind.
over verspilling gesproken. Weer 50.000 onnodige blikken om weg te gooien
Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!