Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Belbus: Timberland levert niet, en geeft ook geen geld terug

05-09-2026
leestijd 2 minuten
10555 keer bekeken

Bart bestelt drie broeken bij Timberland ter waarde van 168 euro. Het pakket komt alleen nooit bij hem aan. Bart neemt contact op met de klantenservice, en meermaals wordt hem toegezegd dat het geld zal worden teruggestort op zijn rekening. Dat gebeurt echter niet, en inmiddels wacht Bart al twee maanden op zijn geld.

Een nieuwe garderobe

Bart besluit afgelopen zomer dat het tijd is voor een paar nieuwe broeken. Hij komt daarvoor uit bij de webshop van Timberland en bestelt in juni drie nieuwe broeken die in totaal 168 euro kosten. Eenmaal de bestelling geplaatst, is het wachten totdat het pakket wordt geleverd, maar dat zal nooit gebeuren.

Pakket vermist

Het pakket wordt namelijk nooit bezorgd. Bart neemt daarop contact op met de klantenservice van Timberland. Zij weten ook niet wat er met het pakket van Bart is gebeurd en stellen daarom een onderzoek in bij pakketleverancier UPS. Daar komt niks concreets uit, waarna het onderzoek wordt gesloten.

Timberland laat ook niks meer van zich horen, waarna Bart zelf maar besluit om het bedrijf te contacteren. Diverse malen belt hij met de klantenservice, en wordt hem verzekerd dat het aankoopbedrag zal worden teruggestort. Een bevestiging per mail geeft het bedrijf niet, en ook de beloofde terugstorting blijft uit. Twee maanden later – en diverse mislukte contactpogingen verder – besluit Bart dat de maat vol is, en schakelt hij de hulp in van de Belbus.

De Belbus komt in actie…

Max gaat op bezoek bij Bart. Hij blijkt niet de enige te zijn met klachten over het bedrijf, blijkt uit reviews die online te lezen zijn. Samen reizen ze af naar het hoofdkantoor van Timberland in Amsterdam, in de hoop het aankoopbedrag terug te krijgen.

Niemand thuis

Eenmaal aangekomen bij het hoofdkantoor blijkt er niemand van Timberland aanwezig te zijn. Max en Bart bellen daarom de klantenservice. Een medewerker verzekert hen dat het geld zal worden teruggestort en er binnen een halfuur een mailbevestiging komt. Als Max vraagt waarom dit zo lang heeft kunnen duren, wordt de verbinding verbroken…

Geen uitleg, wel een terugbetaling

Ruim een halfuur later is er nog steeds geen mailbevestiging gestuurd. Max en Bart bellen voor een tweede keer naar de klantenservice. Ze krijgen dezelfde medewerker aan de lijn, die hen vraagt om geduld te hebben en daarna voor een tweede keer de verbinding verbreekt.

Tegen alle verwachtingen in ontvangt Bart dezelfde avond een bevestiging van terugbetaling per mail. Het geld wordt drie dagen later teruggestort. Een uitleg of excuus heeft Bart niet kunnen krijgen, maar het geld heeft hij gelukkig terug.

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor