Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Banen weg bij VW door elektrisch rijden

31-10-2016
leestijd 1 minuten
volkswagen embleem rood 930x520
De overgang naar elektrisch rijden gaat bij Volkswagen de komende jaren tienduizenden banen kosten. Dat zegt personeelsdirecteur Karlheinz Blessing in gesprek met de Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Minder onderdelen
Motoren van elektrische auto's bevatten veel minder onderdelen dan die van auto's die op benzine of diesel rijden. ,,Dus we hebben voor de productie op de lange termijn minder werknemers nodig." Er zouden geen gedwongen ontslagen nodig zijn. De banenreductie is haalbaar met natuurlijk verloop.
Maatregelen
De ondernemingsraad van Volkswagen heeft er bij de fabrikant op aangedrongen maatregelen te nemen om de impact van elektrisch rijden op de werkgelegenheid op te vangen. Zo zou Volkswagen zelf batterijen voor in auto's moeten gaan produceren in Duitsland. AD
Delen:

Kassa

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor