Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Autoverhuurders boos op minister Plasterk

10-11-2014
leestijd 1 minuten
auto_achterlicht_26.jpg
Autoverhuurders die zijn aangesloten bij de Bovag zijn niet blij met uitspraken van minister Plasterk in televisieprogramma Radar afgelopen maandag. In De Telegraaf van zondag is te lezen dat huurders geen kopie van hun identiteitskaart, rijbewijs of paspoort meer willen geven, omdat de minister zei dat verhuurders daar niet om mogen vragen.
Verduisteren
,,Bijzonder frustrerend, omdat wij juist een van de uitzonderingen zijn die wel een dergelijk document mogen eisen", zegt Bovag-woordvoerder Tom Huyskens. Volgens hem mogen verhuurders dat, omdat de kopieën de politie kunnen helpen bij het opsporen van criminelen die huurauto's verduisteren.
Identiteitsfraude
Plasterk is bang dat er identiteitsfraude wordt gepleegd met gekopieerde identiteitsgegevens. ,,In de wet is omschreven dat de overheid, zorginstellingen, banken en notarissen om een ID mogen vragen, maar bijvoorbeeld hotels, autoverhuurbedrijven en telecomaanbieders niet. Als consument moet je die dus nooit geven." ANP

Meer over:

auto, diginieuws
Delen:

Kassa

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor