Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Tip 1: Liegen mag soms

28-05-2018
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
79 keer bekeken
  •  
Schermafbeelding 2018-05-25 om 15.11.44
Je hoeft niet altijd je echte gegevens te gebruiken of in te vullen. Je mag dus soms ook liegen. Maar wanneer dan? We hebben het voor je op een rijtje gezet.
Ethisch hacker Sijmen Ruwhof licht het toe in onderstaande video.
Meer tips? Ga dan hier naar het speciale Kassa XL dossier. Dit dossier updaten we met nieuwe artikelen en tips om je online te beveiligen.
Kassa XL: Het Digitale Doolhof is 2 juni om 19:05 op NPO1 te zien.
Delen:

Praat mee

onze spelregels.

avatar
0/1500
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Reacties (12)

John94
John9428 mei 2018 - 13:27

EN hoe weet facebook of je de ware info opgeeft?

4 Reacties
jaapve
jaapve28 mei 2018 - 13:56

Dat weten ze dus ook gewoon niet, dan zouden ze gegevens op moeten vragen bij de provider en die mag dat alleen geven aan de politie als ze daartoe een rechterlijk bevel voor kunnen overleggen (althans formeel...)

Boesta
Boesta28 mei 2018 - 14:56

Als iemand meld dat een FB account niet een echte naam bevat, dan krijg je een verzoek om je te legitimeren. Doe je dat niet (binnen 14 dagen) ben je je FB account kwijt.

[verwijderd]
[verwijderd]29 mei 2018 - 0:40

Deze opmerking is verwijderd

femke huizinga
femke huizinga29 mei 2018 - 8:24

Ik heb al jaren een Facebook account onder een andere naam. Voornamelijk bedoeld voor bedrijven die enkel nog maar op berichten via social media reageren. Ik zet mijn ordernummer erbij en schrijf dat ik het account van een vriendin gebruik omdat ik zelf geen Facebook heb en wil. 

tenormin
tenormin28 mei 2018 - 13:25

Hoe kan men dan liegen? Met een fake naam? Dat is niet zo moeilijk. Maar hoe gaat het dan want je blijft toch hetzelfde IP adres houden? Facebook is iets anders; daar meldt je je zelf aan, bewust.

1 Reactie
Boesta
Boesta28 mei 2018 - 14:41

Een IP adres is niet een koppeling naar een identiteit!

tenormin
tenormin28 mei 2018 - 13:20

Klinkt leuk. Maar als men niet weet hoe te liegen, een alternatief e-mailadres aanmaken b.v.? Ik kan wel allerlei alternatieve namen aanmaken maar mijn IP adres blijft toch hetzelfde? Nu is Facebook geen goed voorbeeld: daar meldt men zich zelf aan omdat men dat wil. Hoeft dus niet.

Dalfsen16
Dalfsen1628 mei 2018 - 13:14

Natuurlijk mag liegen. Onze regering doet niet anders 

[verwijderd]
[verwijderd]28 mei 2018 - 12:55

Deze opmerking is verwijderd

2 Reacties
jaapve
jaapve28 mei 2018 - 13:53

tuurlijk mag je ook liegen bij een FB account! Hoewel de Amerikanen ons in alles de wet voorschrijven en de Amerikaanse bedrijven idem dito, heeft FB geen enkele mogelijkheid te controleren wie of wat en waar je exact je bent. De plaats wordt alleen grofweg bepaald door het adres van je provider; tenzij je e.e.a. doet via je stomme smartphone met exacte GPS gegevens natuurlijk. Dat de overheid ons bespioneert is duidelijk alleen FB is niet van de overheid maar van popiejopie Zuckerberg (Suckerberg) die door de EU als een held werd binnen gehaald voor een verhoor dat niets voorstelde en dat verder ook geen resultaten op zal leveren.

Boesta
Boesta28 mei 2018 - 14:54

Wat heeft KASSA nu weer met subsidies en spioneren van de overheid te maken...?   Gaat het wel goed met u...?

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!