Meer over:
herbruikbaar, plastic soep, duurzaam, plastic, recyclen, kassa's hulpartikelen, verpakkingsvrij, plasticvrij, groenIk vind dat de tip beter kan gaan naar de producenten van het plastic, als het niet op de markt gebracht wordt komt het ook niet in het milieu. Als ik in de winkel iets koop zitten er soms wel drie lagen plastic om, STOP DAAR EENS MEE.
Het verbaast me dat de ALLERBELANGRIJKSTE TIP ontbreekt: gooi geen plastic verpakkingen in de natuur en doe serieus aan afval scheiding, zodat het gerecycled kan worden. We worden dagelijks om onze oren geslagen met plastic soep in de oceanen en rivieren, maar ik kan met een gerust hart zeggen, dat daar nog nooit een snipper van mij in gezeten heeft. Ik vind dat de campagnes beter gericht kunnen worden tegen de weggooi gewoonte van veel mensen. Dit eventueel te stimuleren door flinke weggooiboetes en uiteraard het instellen van statiegeld op flessen en blikjes.
'Onze' overheid moet veel meer zien echt gaan afdwingen in het voordeel van ons allemaal. Als het niet anders lukt, dan maar betuttelen.. Als ouder doe je dat soms ook, toch?
Onze overheid verzorgd juist meer plastic kijk maar eens naar de dampers flessen groter als 10 ml mogen niet meer eerst waren er liter flessen of 30 ml flesjes 1 van elk zijn nu ipv 2 flesjes 103 stuks
Doe je groenten niet gelijk in zo'n waardeloos plastic zakje wat nog steeds bij alle supermarkten ligt! Gewoon los op de band bij de kassa. Ze moeten het meestal toch daar wegen. Niet altijd leuk, maar dat is toch niet mijn probleem? Als iedereen dat nu bijvoorbeeld eens zou doen, zeg de eerste week van september enz. enz. Wedden dat dan binnen de kortste keren die plastic zakjes zijn vervangen door papieren zakjes? Of beter nog: neem zelf iets mee om het in te doen?
Papier is niet milieuvriendelijker dan plastic. Productie kost veel energie en water. Idem het recyclen ervan. Bovendien is de sterkte en hygiëne minder, waardoor papier soms toch nog voorzien wordt van een laagje plastic. Zie ook https://www.plasticsoupfoundation.org/2016/01/plastic-tas-is-niet-duurzaam/
Ik ben gek op al die reclame blaadjes en zou ze niet willen missen en naast de vele aanbiedingen die er in staan hou ik ook nog mensen aan het werk, al die betuttelingen.
ik ook, maar ik baal er wel van dat ze die blaadjes altijd in van dat dunne plastic verpakken. Waarom niet in een papieren zak? Moet toch kunnen?
Alle reclamefolders vind je ook op internet. Voor mensen die van hun beroep vervuiler zijn geldt: ga iets nuttigs doen!
Spotta.nl stuurt je elke zondagochtend de nieuwe folders voor de komende week. Het is even wennen maar scheelt echt een enorme berg papier
Koop dingen in het groot in ?? Ben alleen.
Ik ben ook alleen. Een pak WC papier met 16 rollen komt echt wel op en scheelt een berg plastic vergeleken met 4 pakken van 4 rollen. Melk is te koop (vers en houdbaar) in 1,5 liter pakken / cans.
Bewaren van restjes voedsel doe ik in een bakje van plastic of glas met deksel in koel of vrieskast . Die bakjes gaan tientallen jaren mee en zijn zo weinig belastend voor het milieu. Die bijenwasdoeken lijken me echt smerig om over mijn eten te leggen.
IK wordt doodziek om maar alles bij de consument te leggen.Kijk eens naar die vleesverpakkingen in de supermarkten of de verpakking is te groot of er zit te weinig in.En zolang deze regering het verdomd om statiegeld te heffen op plastic flessen en blikjes (ten gunste van supermarkten) is het toch vechten tegen de bierkaai. In Duitsland moet je 25cent statiegeld betalen op kleine plastic flesjes je vind ze ook niet meer op straat.En wat betreft grootverpakking ik koop gelijk een hele koe!!!
Wat een geweldige tips! Hier was ik zelf NOOIT opgekomen. En dat kinderlijke toontje waarmee ik word aangesproken. Spaarpotje! Zo kan ik ook mijn 'nieuwsbriefje' vullen.
Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!