Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

'AOW-leeftijf stijgt te snel'

28-05-2019
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
staken 930x520
Twee op de drie Nederlanders vinden dat de AOW-leeftijd te snel stijgt. Dat meldt vakbond CNV na onderzoek onder 2000 Nederlanders uitgevoerd door Maurice de Hond. Aanleiding voor het onderzoek zijn de pensioenacties die dinsdag en woensdag plaatsvinden.
Bijna de helft van de ondervraagden is volgens CNV bang de pensioenleeftijd niet gezond te halen. Verder vinden negen op de tien van de geënquêteerden dat mensen met een zwaar beroep eerder met pensioen mogen.

'Minister onder druk'

"Met de acties en stakingen willen we de minister onder druk zetten. We willen dat mensen op tijd met pensioen kunnen, juist ook degenen met een zwaar beroep", aldus CNV-voorzitter Arend van Wijngaarden. Volgens hem steunt bijna twee derde van de ondervraagden de acties van de vakbonden voor een beter pensioen en neemt daarbij de OV-stakingen voor lief. ANP

Meer over:

aow, aow-leeftijd
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor