Kassa

ANWB: ook goedkope winterbanden vaak prima

26-09-2013
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
banden_02.jpg
Winterbanden worden goedkoper en de kwaliteit beter. Bij sneeuw of een nat wegdek is grip op de weg duidelijk verbeterd. Dat meldt de ANWB. De organisatie presenteerde donderdag de resultaten van de jaarlijkse winterbandentest .
Slecht bij remmen of nat wegdek
Van de 32 geteste bandensoorten scoren er vijf onder de maat. Die presteren vooral slecht bij het remmen op bij een nat of besneeuwd wegdek. Dat zijn eigenschappen waar automobilisten hun winterbanden juist op selecteren, aldus de bond.
Besparen op brandstofkosten
Voor de meeste andere banden geldt dat de kwaliteit is verbeterd en dat ze goedkoper zijn geworden dan vorig jaar. ,,Automobilisten kunnen met winterbanden besparen op brandstofkosten en het komt de verkeersveiligheid ten goede. Zelfs uit het goedkopere segment zijn er diverse banden die de ANWB kan aanraden.'' ANP
Delen:

Praat mee

Heb je een vraag, suggestie of wil je gewoon iets kwijt? Dat kan hier. Lees onze spelregels.

avatar

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!