Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

'Amsterdam herstelt goed van crisis'

19-02-2015
leestijd 1 minuten
Amsterdam_26.jpg
Amsterdam heeft vorig jaar voor in totaal 288 miljoen euro aan bouwgrond uitgegeven. De inkomsten zijn gestegen tot het niveau van voor de crisis in 2008, maakte de gemeente woensdag bekend.
Verdiende aan grond
Amsterdam verkocht voor 151 miljoen euro grond voor woningbouw en verdiende 85 miljoen euro aan grond voor overige functies zoals winkels, hotels en bedrijven. De overige grond, ter waarde van 52 miljoen euro, is bestemd voor kantoren.
Ontwikkelen
De reserves van het fonds grond en ontwikkeling stijgen hierdoor van 103 naar 169 miljoen euro. Wethouder Eric van der Burg: ,,Dit laat zien dat Amsterdam goed herstelt van de crisis". De wethouder kondigt aan met een groot deel van de reserves nieuwe locaties versneld te ontwikkelen. ,,Het geld zal besteed worden aan het eerder op de markt brengen van meer kavels voor woningbouw, zodat er de komende jaren meer woningen gebouwd kunnen worden om aan de grote vraag te kunnen voldoen."

Meer over:

diginieuws, crisis
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor