De Wereld Draait Door is gestopt. De talkshow met Matthijs van Nieuwkerk had op 27 maart 2020 de allerlaatste uitzending. 15 seizoenen lang is DWDD op de buis geweest. Je kunt hier op de site nog uitzendingen en fragmenten terugkijken.

Journaliste Rena Netjes reageert op haar veroordeling tot tien jaar cel

23-06-2014
"Ik had wel gedacht dat ik veroordeeld zou worden, maar tien jaar is wel heel erg veel." Dat zegt journaliste Rena Netjes vandaag in 'De Nieuws BV'. Ze voelt zich enorm gesterkt door de steun die ze krijgt van familie, vrienden en collega's. Maar ook door de massale media-aandacht en de politiek in Nederland en Europa.

Sjoerd Sjoerdsma, Tweede Kamerlid voor D66, volgt deze zaak op de voet. "Allereerst vanwege het persoonlijke aspect, maar ook omdat je aan de mate van persvrijheid kunt afmeten hoeveel zuurstof in de maatschappij zit. In Egypte is dat op dit moment heel zorgwekkend."

Volgens Sjoerdsma moet breder worden gekeken naar de relatie met Egypte. De financile steun aan Egypte moet volgens hem bevroren blijven en er moet een stevig Europees protest komen. "Ik hoop dat Egypte zich dan achter de oren krabt, want als je nu bekijkt wat er gaande is in dat land, dan glijdt het toch helaas heel erg af."

Personen in dit fragment:

  • rena netjes
  • Sjoerd Sjoerdsma

Meer over:

egypte
Al 100 jaar voor