
Vanavond met Jeroen in Bar Laat: met welk verhaal maakt premier Dick Schoof zijn debuut bij de Verenigde Naties? We bespreken de schokkende verkrachtingszaak in Frankrijk. Annefleur Schipper interviewde haar popidool Björn Ulvaeus van ABBA én Marco Schuitmaker sluit de Hazes-week af met ‘De Vlieger’.
Debuut van Dick Schoof bij de Verenigde Naties
Een primeur voor Dick Schoof. Op dit moment is de premier bij de Verenigde Naties in New York, waar hij met een speech zijn visitekaartje afgeeft. Genoeg aan de hand in de wereld, dus welk verhaal kiest hij om te vertellen? We bespreken het met Irene de Kruif, Charles Groenhuijsen en Robert Serry.
Zedenzaak Frankrijk
Een Franse verkrachtingszaak houdt het land al weken in de ban. De 72-jarige Gisèle Pélicot zou tien jaar door haar man zijn gedrogeerd en verkracht. Hij liet haar ook verkrachten door tientallen andere mannen. Hoe kan een man tot zoiets gruwelijks in staat zijn? Dat vragen we aan oud-correspondent in Frankrijk Stefan de Vries en psycholoog Wineke Smid, die onderzoek doet naar zedendelinquenten.
Annefleur Schipper interviewde haar popidool Björn Ulvaeus van ABBA
‘Never meet your heroes’ zeggen ze, maar programma- en podcastmaker Annefleur Schipper deed het tóch en dus interviewde ze ABBA-lid Björn Ulvaeus. Hij is in Nederland voor de première van Mamma Mia the Party!: een dinnershow vol ABBA-hits.
Marco Schuitmaker zingt ‘De Vlieger’
Het is alweer de laatste dag van onze Hazes-week, ter nagedachtenis aan het overlijden van André Hazes twintig jaar geleden. Daarom sluiten we deze week af met: ‘De Vlieger’, gezongen door Marco Schuitmaker.
Om 22:42 uur op NPO 1.