De historische dagelijkse talkshow

Margriet Brandsma en Ingeborg Beugel (09-10-2012)

09-10-2012

De Duitse bondskanselier Angela Merkel brengt vandaag voor het eerst sinds het uitbreken van de crisis een bezoek aan Athene. Griekenland-deskundige Ingeborg Beugel en correspondent in Duitsland Margriet Brandsma bespreken het verloop van haar bezoek aan Griekenland.

Stenen en benzinebommen
Griekenland zit vast aan strenge financieel-economische eisen om uit de schulden te komen. Veel Grieken wijzen Merkel als schuldige aan voor de ellendige situatie waarin zij verkeren. In Griekse kranten wordt Merkel afgebeeld als nazi.

Duizenden demonstranten zijn vandaag de straat op gegaan om te protesteren tegen haar komst. De Duitse bondskanselier heeft zelf volop bewaking meegenomen en zevenduizend Griekse politieagenten zijn ingezet om er voor te zorgen dat de demonstratie niet uit de hand loopt. In de middag moet de oproerpolitie al optreden tegen met stenen en benzinebommen gooiende demonstranten. 

Premier Antonis Samaras
Merkel ontmoet in Athene premier Antonis Samaras en president Karolos Papoulias. Ook staan ontmoetingen met Duitse en Griekse ondernemers op het programma. De Griekse vakbonden willen de bondskanselier niet ontmoeten. 

Econoom en journalist Marike Stellinga was 5 oktober te gast in Pauw & Witteman over de toegezegde noodhulp aan Griekenland. De Griekse premier had laten weten dat zonder die hulpleningen het land eind november in geldnood zou komen. Bekijk het gesprek hier terug.

Personen in dit fragment:

  • Jeroen Pauw
  • Paul Witteman
  • Margriet Brandsma
  • Ingeborg Beugel
Al 100 jaar voor