Bart Veldkamp (07-02-2012)
Nu het al een week vriest en het ijs dikker begint te worden loopt de ijskoorts in Nederland steeds hoger op. De rayonhoofden van Vereniging de Friesche Elfsteden zijn bij elkaar gekomen om de kwaliteit van het ijs op de 200 kilometer lange route te bespreken.
Hoewel er druk gewerkt wordt om de dikte van het ijs te verbeteren is het nog de vraag of het lang genoeg zal blijven vriezen om de vereiste 15 centimeter te behalen. In 1997 werd de laatste Elfstedentocht gereden. In de aanloop naar de eventuele tocht der tochten schuift er elke dag iemand bij ons aan tafel die zijn eigen ervaringen met de Elfstedentocht met ons deelt.
Voormalig langebaanschaatser Bart Veldkamp reed de tocht in 1997, waarbij hij als 29ste eindigde. Daarnaast won hij onder andere in 1992 tijdens de Olympische Spelen goud op de 10 kilometer. Tegenwoordig is Veldkamp assistent-coach bij het TVM Team en sport analyticus van de NOS.
Personen in dit fragment:
- Jeroen Pauw
- Paul Witteman
- bart veldkamp