Pauw & De Wit is de dagelijkse talkshow over de actualiteit. Aan tafel voeren afwisselend Jeroen Pauw en Tim de Wit het gesprek van de dag.

Maandagavond met o.a. Helga van Leur, André Kuipers, Femke Halsema & Tessa van Viegen

Gisteren
•
leestijd 3 minuten
•
599 keer bekeken
•
20261019_BANNER_LEEG

Vanavond in Pauw & De Wit: Openlijke steun aan Hamas tijdens pro-Palestijnse demonstraties in Amsterdam leidde vorige week tot felle kritiek op burgemeester Femke Halsema in de Tweede Kamer. Had zij moeten ingrijpen? Ze ging er vandaag over in gesprek met minister David van Weel. Vanavond reageert ze voor het eerst bij ons aan tafel. Het noodweer in Spanje past in een patroon van steeds extremer weer in Europa. Hoe goed is Nederland voorbereid en wat kunnen we zélf doen om de overlast te beperken? Dat bespreken we met André Kuipers en Helga van Leur. En premier Rob Jetten en zijn partner krijgen een kind met hulp van een draagmoeder. Hoe zo’n traject er precies uitziet, vertellen draagmoeder Pauline van Berkel en Bob Stakebrand, die met zijn partner graag een kind wil via een draagmoeder. En Tessa van Viegen vertelt waarom de wet voor draagmoederschap gevoelig ligt in politiek Den Haag.

Premier Rob Jetten wordt vader met hulp van een draagmoeder
Premier Rob Jetten en zijn verloofde Nicolás Keenan verwachten een kind, zo lieten zij vandaag weten. Daarbij krijgen ze hulp van een draagmoeder. Zowel de draagmoeder als de eiceldonor zijn bekenden van het stel. Het is in Nederland niet toegestaan om openbaar op zoek te gaan naar een draagmoeder, en draagmoederschap ligt bij sommige politieke partijen bovendien gevoelig. Hoe werkt het eigenlijk als je een kind krijgt met behulp van een draagmoeder? Aan tafel Pauline van Berkel, zelf draagmoeder en medeoprichter van Stichting Zwanger voor een Ander. Ook Bob Stakebrand zit aan tafel: hij heeft samen met zijn vriend de wens om een kind te krijgen via een draagmoeder. En er is al jaren een wet in de maak voor draagmoederschap, maar die wet wordt continu uitgesteld. Waarom is het voor politiek Den Haag zo moeilijk om het geregeld te krijgen? Dat bespreken we met politiek verslaggever Tessa van Viegen. 

Femke Halsema over pro-Hamas-teksten bij demonstraties in Amsterdam
Openlijke steun aan Hamas tijdens pro-Palestijnse demonstraties in Amsterdam vorige week. Het leidde tot felle kritiek op burgemeester Femke Halsema in de Tweede Kamer. Had zij moeten ingrijpen, of verlangt Den Haag iets van haar wat de wet niet toestaat? Tijdens het vragenuur kondigde minister van Justitie en Veiligheid David van Weel aan met haar in gesprek te gaan. Vandaag vond dat gesprek plaats. Vanavond reageert Halsema in Pauw & De Wit op de kritiek en bespreken we waar kritische controle vanuit Den Haag ophoudt en ondermijning van het lokale gezag begint. 

Steeds extremer weer in Europa: wat kunnen we doen om de overlast te beperken?
We zien steeds vaker extreem weer in Europa. Momenteel wordt de Spaanse oostkust geteisterd door heftig noodweer: het gebied tussen Valencia en Alicante heeft te maken met flinke overstromingen. Het noodweer volgt op een gortdroge zomer vol hitterecords en bosbranden. Wat is de situatie in Spanje momenteel? Zijn we in Nederland voldoende voorbereid op zwaar natuurgeweld? En welke maatregelen kunnen we zélf nemen om de overlast als gevolg van extreme weersomstandigheden te beperken? Dat bespreken we met astronaut André Kuipers en meteoroloog Helga van Leur.

Vanavond om 22:28 op NPO1!

BNNVARA wij zijn voor