Pauw & De Wit is de dagelijkse talkshow over de actualiteit. Aan tafel voeren afwisselend Jeroen Pauw en Tim de Wit het gesprek van de dag.

Donderdagavond met o.a. Hugo de Jonge, Olcay Gulsen, Lucille Werner, Mart de Kruif & Yteke de Jong

16-04-2026
leestijd 2 minuten
623 keer bekeken
SITE-LEEG

Vanavond in Pauw & De Wit: KLM schrapt de komende maand 160 vluchten wegens de stijgende kosten voor kerosine. Hoe groot is de impact op reizigers? We vragen het aan Yteke de Jong en Joyce Donat. President Zelensky ontving vandaag de Four Freedoms Awards als erkenning voor zijn leiderschap en de veerkracht van het Oekraïense volk. Voorzitter van de awards Hugo de Jonge schuift aan, samen met Olcay Gulsen en Lucille Werner die allebei een prijs mochten uitreiken. En met Mart de Kruif bespreken we hoe Oekraïne drones succesvol inzet in de oorlog. 

KLM schrapt 160 vluchten vanwege kerosineprijs
KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol vanwege de stijgende kosten voor kerosine. Volgens de luchtvaartmaatschappij zijn een aantal vluchten binnen Europa door deze hogere kosten niet rendabel. Hoe groot is de impact op de reizigers die al tickets hebben geboekt voor deze vluchten en gaan er nog meer vluchten geschrapt worden? Dat vragen we luchtvaartverslaggever van De Telegraaf, Yteke de Jong en Joyce Donat van de Consumentenbond.  

Four Freedoms Awards
Tijdens de jaarlijkse uitreiking van de Four Freedoms Awards, dit jaar in de Nieuwe Kerk in Middelburg, ontving de Oekraïense president Zelensky een prijs als erkenning voor zijn leiderschap en de veerkracht van het Oekraïense volk. Commissaris van de Koning, Hugo de Jonge, heeft als voorzitter van de Roosevelt Foundation mede besloten deze prijs toe te kennen aan Zelensky en het Oekraïense volk. Wat betekent deze erkenning voor Oekraïne? Dat vragen we aan Hugo de Jonge. Daarnaast reikte Olcay Gulsen de ‘Freedom from Fear Award’ uit aan Gisèle Pelicot en overhandigde Lucille Werner de ‘Freedom from Want Award’ aan Isidora Uribe Silva. Vanavond schuiven zij aan. 

Inzet aanvalsdrones in Oekraïne
De inzet van aanvalsdrones zou wel eens bepalend kunnen zijn voor het slagveld in Oekraïne. Het land heeft zich in vier jaar oorlog met Rusland ontwikkeld tot een militaire dronegrootmacht en de drones domineren het slagveld daar. Oekraïense fabrikanten innoveren razendsnel, zodat het land met steeds geavanceerdere onbemande vliegtuigjes, voer- en vaartuigen de overmacht aan Russische invasietroepen tegen kan houden. Oekraïne lijkt wat drone-techniek betreft toonaangevend te zijn, zou dat nog een andere kant op kunnen gaan? Dat vragen we oud-commandant Landstrijdkrachten Mart de Kruif. 

Vanavond om 22:25 op NPO1! 

Delen:
BNNVARA wij zijn voor