Waterzijdig inregelen van radiatoren & CV
Geplaatst door: nielsthijssen op: 17-01-2013 10:09
Het is pas in de uitzending te beknopt belicht, maar het afstellen van radiatoren , CV en thermostaat is zeer effectief in het besparen op gasverbruik.
Aangezien voor bepaalde zaken speciale sleutels nodig zijn (bij thermostaatknoppen/radiatorknoppen en voetblokken) is het raadzaam een specialist dit te laten doen. Hoeft maar 1 keer te gebeuren (tenzij je later een andere /extra radiator gaat plaatsen).
Bij mij is door het waterzijdig inregelen het comfort verbeterd (gelijkmatiger opwarmen van kamers), draait de HR-ketel rustiger en condenseert maximaal, en geen leiding-geruis of tikken!
Tevens is op de CV-ketel het vermogen correct ingesteld, de CV_pompsnelheid aangepast (van 70 Watt verbruik naar 20-25 Watt!).
In 2010 kostte dit mij ca 100 EUR, iets wat ik lang er uit gehaald heb!
Vroeger (voor 2005) was dit verplicht bij nieuwbouwwoningen, nu niet meer (met hogere energiekosten voor de bewoners). Tip is dus alsnog doen!!
Kassa
Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!