Verborgen prijsverhogingen Albert Heijn en onjuiste prijsaanduidingen
Geplaatst door: watraar op: 15-12-2010 22:06
Sinds een paar weken heeft Albert Heijn de verpakkingen aangepast van de vleesproducten, o.a. door middels verschillende kleuren aan te geven wat voor soort vlees er in zit. Tegelijk met deze verandering is er ook iets veranderd in de manier waarop de prijs en het gewicht wordt aangegeven. Half- om halfgehakt wordt nu verpakt per 150 gram, 300 gram etc., waarbij alleen het gemiddelde (E) gewicht wordt aangegeven en niet het effectieve echte gewicht. Ook staat er geen prijs per kilogram op de verpakking, terwijl dit wettelijk verplicht is. Als ik de prijs omreken naar kilo en die vergelijk met wat die vroeger was, kom ik een stuk hoger uit. Kortom: een verborgen prijsverhoging.
Braadworsten worden ineens niet meer gewogen maar per stuk verkocht. Niet alleen mag dit niet, het is opnieuw een verborgen prijsverhoging. Kostten 2 braadworsten eerst ongeveer € 1,30, nu is dat standaard € 1,50: een verschil van 15 %. Nou, doe mij dan maar twee braadworsten van een kilogram elk, als het gewicht er toch niet meer toe doet.
Ik heb Albert Heijn hierover gemaild om dat bedrijf de kans te geven zijn beleid aan te passen. Ik kreeg een zeer summiere email terug, dat het inderdaad niew beleid is om de prijs per gewicht op het schap te vermelden en het gemiddelde gewicht op de verpakking, en dat dit ook zo blijft. Mijns inziens is dit een vorm van volksverlakkerij, en nog tegen de wet ook. Voor wie geinteresseerd is de link naar het Besluit Prijsaanduiding Producten: http://wetten.overheid.nl/BWBR0015104/geldigheidsdatum_15-12-2010 .Kijk m.n naar artikel 2 lid 1 en artikel 3 lid 1.
Reactie door moeder56 op 15-12-2010 22:23
Wat je omrekening naar een kilo betreft, die gaat mank. Bij AH is het al sinds jaar en dag dat je voor kleinere hoeveelheden beduidend meer betaalt. AH let op de kleintjes, maar alleen die van henzelf.
Reactie door watraar op 15-12-2010 22:41
Dat klopt, dat kleinere hoeveelheden relatief duurder zijn. Maar er is wel degelijk een prijsverhoging ten opzichte van vroeger, wat Albert Heijn dus probeert te verdoezelen.
Reactie door invalide op 16-12-2010 09:59
E betekend dus gemiddeld moet het dan 150 gram zijn en bij de groente afdeling kunt U het zelf nawegen en de lichtste terug leggen.
Dit kan ook met andere voorverpakte producten.
Ook Rookworst van Unox of koekjes van Verkade, het maakt niet uit want ook die hebben een E gewicht en moeten binnen de marge vallen en zijn gemiddeld dus dit gewicht of zwaarder, dat mag dus wel.
Dus als je alles gaat wegen en dan de lichtste terug zou leggen zien zij dit en hoewel extra werk zullen ze dit niet leuk vinden of beter op gewicht letten.
Wel is E merk gewicht goedkoper te maken dan per stuk wegen en sticker plakken dus in productie geeft per stuk wegen veel vertraging.
Het mag dus en ook Aldi en Lidl verkopen zo ook gehakt en andere vleeswaren.
Reactie door watraar op 17-12-2010 22:33
Ik moest later zelf ook nog denken aan de Aldi. Die doen inderdaad hetzelfde, zowel wat betreft het E gewicht, als het vermelden van de prijs per gewicht niet op de verpakking zelf. Technisch gezien is dat dus (los van de E-vermelding, daar hebt u een goed punt) ook niet juist, althans volgens de door mij geciteerde wet. Om de een of andere reden heb ik er bij Aldi geen moeite mee, omdat de prijzen daar zoveel lager liggen en je van te voren al weet dat het een soort doe-het-zelf-supermarkt is.
Blijft over mijn klacht over de verkoop van braadworsten per stuk. Het lijkt me dat ze dat toch zullen moeten veranderen ?!
En niet echt ter zake doende, maar nu we het toch over gehakt van de AH hebben: heeft iemand de uitzending van de Keuringsdienst van Waarde gezien waaruit bleek dat de koeien waarvan dat gehakt gemaakt wordt maar liefst een jaar (in Londen, geloof ik) bewaard worden voordat ze verwerkt worden? Geen wonder dat er zoveel water uitkomt.
Reactie door nbw op 18-12-2010 02:49
Tja de AH. Een supermarkt met imago. En let maar eens op.Als er ook maar ergens op de nederlandse tv/krant/radio/internet een of ander beroemdheid ook maar iets zijdelings zegt over supermarkten is het altijd Albert Heijn wat ze noemen. Want ben je wat dan doe je dat ongewild. Heb nog nooit iemand van betekenis horen zeggen dat hij/zij bij Aldi oid boodschappen haalt. Nogmaals let er maar eens op hoezeer het imago ons te spiegelen wordt uitgebuit.Is AH goedkoop?Zijn de Varatesten altijd verdacht opdat AH er nooit goed uitkomt.
Je betaald voor illusie als je boodschappen koopt omdat je dan kunt denken zie mij ik winkel moeiteloos zonder schroom bij AH en ik weet dat ik bedrogen wordt maar dat is het me waard. Zou me doodschamen als ik uit gescheurde verpakkingen van al dat meewinkelende vee een pak exact dezelfde melk als bij AH voor 30 centgoedkoper moet plukken.
Dat is waarom AH zo goed is.
Reactie door opabertje op 19-12-2010 01:44
NWB,
!00% mee eens, maar dit is al jaren het geval.
Lang leve de PR / Marketing.
In de marketing is het zo dat een consument willens en wetens belazerd wil worden ( wordt geleerd ).
Want, consument wil alleen maar mooie verhalen horen
maar consument is vies vd waarheid ;)
( er zijn genoeg praktijk voorbeelden dat marketing zo werkt ).
Reactie door lvan op 19-12-2010 08:24
Ik vind het een beetje een vaag verhaal.
Het verpakken met een gemiddeld gewicht (E) levert de gemiddelde klant geen nadeel op.
Natuurlijk moeten 4 pakjes van 2 worstjes samen duurder zijn dan 1 voordeelverpakking van 8 st.. Dat is omwille van natuur en milieu zelfs een sterk punt als je alleen al naar het bijbehorende afval kijkt of naar de transportkosten.
En als we het dan toch over verse worst hebben. Bij AH altijd 25% rund / 75% varken waar ik dan toch een beter gevoel bij heb dan bij het onduidelijke 'oostblokvlees' ( 100% varken) van Aldi en Lidl.
En haal je je vlees bij de c1000 met een 'ambachtelijke' slagerij, weet dan dat je ook voor de verpakking betaald. Die wordt namelijk gewoon meegewogen met de verse worst (die dan weer voornamelijk bestaat uit uit de herverwerkte restanten van de varkenslappen aktie van de week ervoor!)
Voor vlees ga ik dus wel altijd naar AH.
Reactie door invalide op 19-12-2010 11:33
Protest...
Wat Raar melde dat Aldi goedkoper en minder was, maar hoewel de Computers 2x zo duur waren gingen ze bij Aldi juist binnen enkele uren weg en waren ze bij AH na ruim 2 maanden nog leverbaar!
Dus soms is AH matig en probeer eens Euro Shopper....
Dit is meestal goedkoper dan Aldi en dat proef je.
En probeer ook eens het Toilet Papier van € shopper en niet klagen over rode billetjes, staan tenslotte leuk onder de kerstboom!
Wel is Aldi vaak bij gelijke kwaliteit goedkoper!
Reactie door katcas op 08-01-2011 09:11
Ik ben hier bij Albert Heijn ook tegen aan gelopen. De verse vleeswaren worden tegenwoordig verpakt per 125 gram. Een onsje kun je niet meer kopen. In de Bonus staat dat een ons kipfilet 99 cent kost, maar je moet 125 gram nemen. Op mijn vraag waarom het tegenwoordig per 125 gram verpakt werd kreeg ik als antwoord dat Albert Heijn uitgaat van een gezin en als ik een ons wilde hebben moest ik maar naar de voorverpakte vleeswaren gaan waar ze ook kleine porties hebben liggen. Lekker klantvriendelijk t.o.v. ouderen en alleenstaanden. Als je als alleenstaande 125 gram moet nemen ben je verplicht iedere dag hetzelfde op je brood te doen anders krijg je het niet op. Maar de bedoeling van AH is natuurlijk dat je diverse vleeswaren koopt en als het niet op komt, gewoon weggooien. In wezen is dit voor veel mensen dus ook een verkapte prijsverhoging. Betaalde je eerste voor een ons, nu moet je voor 125 gram betalen en wat over is weggooien.
Reactie door rjw op 08-01-2011 10:39
Als een winkel niet bevalt, kan je dan niet beter naar een andere winkel gaan ipv te zeuren op een forum. En voor wat betreft het vlees (en andere verwaren): door de slager en groenteboer links te laten liggen en inferieure producten bij de supermarkt te kope ("lekker makkelijk"), hebben we dat zelf in de hand geholpen.
Reactie door tdehond op 08-01-2011 10:42
Het is zaak om in elke winkel de bon na te lopen. Afgelopen week waren in 2 winkels de kortingen, c.q prijs niet goed aangegeven op de bon. Deze werden wel door de bedrijfsleiders gecorrigeerd, terwijl zij op een correcte manier met mij omgingen.
Reactie door katcas op 08-01-2011 13:02
Quote: rjw schreef op zaterdag 8 jan 2011, 10:39: Als een winkel niet bevalt, kan je dan niet beter naar een andere winkel gaan ipv te zeuren op een forum. einde Quote
Goede suggestie. Ik zal het aan mijn oma doorgeven die met haar rollator naar de AH in de buurt gaat. Ze moet dan maar met de bus naar de volgende dichtstbijzijnde supermarkt of slager zodat ze daar een onsje vleeswaren kan gaan kopen. Bedankt voor de tip.
Reactie door valerius-2 op 08-01-2011 13:21
Hoewel ik een A>H> en een C1000 om de in het winkel centrum zit ga ik er alleen maar naartoe voor noodgevallen dan kijk ik dus niet wat het me kost ik weet gewoon van te voren dat ik meestal duurdr uit ben. De aanbiedingen wil ik dus weleens halen dan moet het wel lang houdbaar zijn, want ik ben maar alleen dus doe ik er te lang over om het op te krijgen.
Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?
Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!