Uitzending 13 maart: Opgelicht via Marktplaats
Geplaatst door: hfpk op: 13-03-2010 19:47
Ik zag vandaag (13-03-2010) in de uitzending van Kassa dat er mensen opgelicht zijn via marktplaats. Ze lieten twee mensen zien die 190 euro voor een camera vooruit betaald hadden en dat de camera eigenaar ze daarna zou opsturen. Je raad het natuurlijk al het is nooit aangekomen.
Natuurlijk hoort dit niet en vindt ik het sneu voor die mensen. Maar ik denk bij me zelf wat bezielt je om 190 euro naar een wild vreemde op te sturen en op goed geluk maar afwachten of je camera aankomt.
Ik koop ook via marktplaats maar klik altijd de afstand minder dan 10 km zodat ik het zelf kan ophalen. Je hoort dit nu zo veel snap gewoon niet dat mensen zo steeds zo goed gelovig zijn. Jammer genoeg kan dat gewoon niet in deze tijd. De tijd dat je bijvoorbeeld je achterdeur zo open kon laten staan is ver achter ons jammer genoeg.
Koop jij wel eens wat via marktplaats en zo ja schiet je het vooruit of haal je het persoonlijk op?
Reactie door magicscanman op 13-03-2010 20:17
Als het bedrag hoger is dan 25 euro dan haal ik het op
Ik heb bij kleine bedragen nog nooit problemen gehad.
mvg
Reactie door lelyonnais op 13-03-2010 20:26
Kleine bedragen of groot, dan betaal ik wel. Maar ik neem altijd vantevoren contact met de verkoper via e-mail en via telefoon.
Buiten dat kan man kijken naar de recensie van de verkoper. Nogal belangrijk. Voor de rest is het of zelfs afhalen (50 km) of natte vingerwerk!
Er kleven altijd risico's op markplaats.nl, best jammer ja!
m.v.g. Robert
Reactie door read op 13-03-2010 21:29
hfpk
Het is inderdaad ontzettend vreemd hoe stom sommige consumenten kunnen handelen. Kopen en verkopen op Marktplaats betekent voor mij: het produkt ophalen of brengen en gelijk innen of betalen en dan nog ben ik wel eens (maar niet vaak) bedonderd.
Pedro.
Reactie door stacey op 13-03-2010 21:46
Ik koop maar vaker verkoop wel via Marktplaats, ik haal bij koop altijd zelf op en laat bij verkoop ook altijd ophalen, doe nooit iets per post, ophalen en cash betalen, mede ook om achteraf geze*k te voorkomen dat iets niet of defekt zou zijn aangekomen of anders zou zijn dan op foto leek ofzo.
Nooit probleem gehad dus ;-)
Reactie door sonjaatje op 13-03-2010 21:50
Ik koop veel via marktplaats.
Meestal kleding voor de kleine.
Vroeger ook kleding voor mijn oudste toen die klein was.
Dan heb je het over kleine bedragen, van meestal niet meer dan 5 euro, dus dan maak ik altijd eerst het geld over.
Heb wel een paar keer een miskoop gehad, kleding met vlekken.
Als het om iets duurders gaat en/of groters gaat, dan zoek ik in de buurt en haal het op.
Nooit van mn leven zal ik een bedrag van 190 euro over maken.
Het duurste dat ik ooit heb overgemaakt was 55 euro voor een horloge.
Gelukkig is dat goed gegaan, maar dat was echt eenmalig.
Reactie door bachanaal op 13-03-2010 22:28
fraude gevoelige artikelen koop ik zeker niet via internet. en als ik via marktplaats of ebay wat koop, liefst op een afstand dat ik het op kan halen en probeer de betrouwbaarheid te controleren (of.webwinkels zijn altijd te controleren). maar over het algemeen is de grote massa te goedgelovig en naief.
Reactie door de vis op 14-03-2010 10:27
Er bestaat nog steeds zoiets als remboers versturen toch?
Reactie door sonjaatje op 14-03-2010 10:34
Rembours maakt niks uit want je mag van de postbode het pakket pas open maken nadat je betaald hebt.
Kunnen dus net zo goed stenen of kranten in het pakket zitten.
Reactie door de vis op 14-03-2010 10:49
Aha ik begrijp het. De wel bekende steen in doos kopen.
Reactie door lelyonnais op 14-03-2010 13:43
Zoals ik al gemeld had, koop ik veel via marktplatz. Er zijn heel gevoelige zaken zoals gsm, horloges en duurdere kleinigheid. Dat koop ik nooit omdat het bekende steen aankomt vrees ik.
Maar er zijn eerlijke mensen of zaken nog, en men kan kopen op rembours!...dat kan niet mis gaan! Als ik 15 kg hondenvoer besteld, gaat het moeilijk om mee te nemen. Wordt aan de deur geleverd en mag men binnen 14 dagen betaald. Nooit problemen mee gehad.
In deze winter hebben mijn vrouw en ik mutzen gekocht bij 2 verschillende zaken. Eerst contact met e-mail, en men krijgt een andere indruk van de verkoper dan meteen betalen via paypal of ideal etc...U kunt zelfs een totaal andere betaald rekening krijgen van de mensen, inclusief adres en telefoon nummer!
Kwestie van vertrouwen opbouwen....ik wil dus geen steen ontvangen!
Meestal kijken we in een omtrek van 50 km van ons, dan verder. Maar ik ga ook geen 50 km rijden voor een tientje!
m.v.g. Robert
Reactie door sonjaatje op 14-03-2010 13:45
en men kan kopen op rembours!...dat kan niet mis gaan
Mn bericht van 10.34 niet gelezen?
Reactie door sonjaatje op 14-03-2010 13:47
@Lelyonnais
Jij hebt het over aankopen bij een (web)winkel.
Hier gaat het om aankopen tussen 2 particulieren.
Reactie door lelyonnais op 14-03-2010 15:12
Quote: sonjaatje schreef op zondag 14 mrt 2010, 13:45: en men kan kopen op rembours!...dat kan niet mis gaan
Mn bericht van 10.34 niet gelezen?einde Quote
Wel degelijk gelezen!....REMBOURS was niet mijn juiste woordkeuze vrees ik....ik bedoeld afspraak maken en binnen 7/14 dagen betalen.
Meerdere keren heb ik eerlijke afspraken gemaakt via emails en telefoon om iets te kopen....zoiets bestaat hoor! (verzendkosten voor mij uiteraard).
m.v.g. Robert
Reactie door lelyonnais op 14-03-2010 15:14
Vergeten te melden: kleine aanbetaling afgesproken!
m.v.g. Robert
Reactie door sonjaatje op 14-03-2010 21:05
Persoonlijk afhalen is en blijft altijd het beste.
Reactie door jftm op 14-03-2010 21:46
Ik geef nooit vooraf geld, spreek af om iets op te halen of af te geven op een centrale openbare plaats en nooit problemen gehad. De tegenpartij lijkt het ook het beste te vinden.
John
Reactie door sonjaatje op 14-03-2010 21:50
Ik heb gister iets gekocht op marktplaats maar weet niet precies wanneer mijn vriend het op kan halen.
Ik wil het heel graag hebben, en zit er nu wel over te denken om te vragen of ik alvast het geld zal overmaken zodat ik zeker weet dat een ander er niet mee vandoor gaat.
Maar goed, gaat maar om 10 euro :-)
Reactie door vladja op 14-03-2010 22:11
Vooral doen !!
Reactie door nbw op 14-03-2010 22:14
Vind mensen sowieso erg naief consumeren. Niet alleen via marktplaats. Dagelijks is er wel nieuws te vinden over bedrog/oplichting/fraude ten koste van consumenten. In nette winkels heet zoiets verkoopstrategie.
Reactie door hfpk op 14-03-2010 23:01
Quote: sonjaatje schreef op zondag 14 mrt 2010, 21:50: Ik heb gister iets gekocht op marktplaats maar weet niet precies wanneer mijn vriend het op kan halen.
Ik wil het heel graag hebben, en zit er nu wel over te denken om te vragen of ik alvast het geld zal overmaken zodat ik zeker weet dat een ander er niet mee vandoor gaat.
Maar goed, gaat maar om 10 euro :-)einde Quote
Ik persoonlijk zou het zelf nooit doen maar dat ben ik en zou mijn keuze zijn. Ik wil vaak zelf ook graag zien wat ik koop inplaats alleen van een foto.
Reactie door arwinparwin op 16-03-2010 14:36
Zelf koop ik en verkoop ik regelmatig via marktplaats. Soms gaat het om best wel veel geld, vooral bij verkoop. Soms gaat het om een deal van wel 200 euro.
Ik heb goede ervaringen met eerst betalen en dan opsturen. Maar het gaat dan ook meestal om producten die niet voor de hand liggen als het om oplichten gaat.
Bij zaken die zeer gewild zijn, moet je enorm uitkijken. Merkkleding, laptops, camera's, mobieltjes, spelcomputers en ga zo maar door.
Maar zo heeft iedere productsoort op marktplaats zijn eigenaardigheden. Bij de kinderkleding moet je oppassen dat het wel echt schoon, heel en netjes is., bijvoorbeeld.
Een camera is een ingewikkeld apparaat. Er kan heel veel mis mee zijn. Daarom alleen al moet je hem op gaan halen.
Als je toch besluit tot opsturen, haal het rekeningnr dat de verkoper opgeeft eens door een zoekmachine. Dan zie je vaak vrij snel of het om een oplichter gaat.
En als het niet goed voelt, moet je gewoon geen deal maken.
Ik ben nog niet echt opgelicht en heb zelfs wel eens mijn geld terug gekregen, nadat bleek dat het product beschadigingen had die waren verzwegen.
Dat is dus het probleem waar ik wel eens tegenaan loop: dat mensen niet eerlijk zijn over de staat waarin het item zich bevind. Beschadigingen worden verzwegen, net als onderdelen die ontbreken bijvoorbeeld. Gelukkig gebeurt dat niet vaak.
Reactie door lelyonnais op 18-03-2010 20:30
Gebruikersnaam:hfpk
Level: Datum:zaterdag 13 mrt 2010, 19:47
Categorie:Computers & Internet - Overig
Reacties:21
Trefwoorden:kassa marktplaats Ik zag vandaag (13-03-2010) in de uitzending van Kassa dat er mensen opgelicht zijn via marktplaats. Ze lieten twee mensen zien die 190 euro voor een camera vooruit betaald hadden en dat de camera eigenaar ze daarna zou opsturen. Je raad het natuurlijk al het is nooit aangekomen.
Met alle respect voor de veronderstelling van hfpk, zou ik de vraag van haar anders willen stellen:
Koop jij wel eens wat via marktplaats en zo ja schiet je het vooruit of haal je het persoonlijk op?....maar: Verkoop jij wel eens via marktplaats en zo ja, stuur je zomaar je spullen ter zicht weg of moet eerst betaald worden?
Mijn dochter en ik verkopen alles wat we niet meer nodig hebben via marktplaats! Veelal baby/peuter spullen zoals meubels/kleding/auto spullen/ speelgoed etc...
Bekeken vanuit een andere hoek, doen we exact hetzelfde met onze "klanten" , eerst het geld en dan pas sturen we die spullen weg, of het mag opgehaald worden. Zoals eerder door mij vermeld in een gegeven reactie, nemen de "klanten" meestal contact via email en af en toe telefoonisch.
Feitelijk, is verkopen of kopen via marktplaats een vertrouwen kwestie. En natuurlijk zitten zwarte schapen ertussen! Iemand die geen gebruik maakt van online verkoop via marktplaats kan dit niet begrijpen! Het lijkt voor hun als een dwaze beslissing....maar omgekeerd doen we hetzelfde!
Reactie door sonjaatje op 18-03-2010 22:53
Ik wil vaak zelf ook graag zien wat ik koop inplaats alleen van een foto
Helemaal mee eens, doe ik ook altijd. Echter dit is een heel gewild artikel ik was ook al overboden.
Maar uiteindelijk wat het niet nodig, gister heeft ie het al opgehaald en ik ben er erg blij mee :-).
Reactie door lelyonnais op 19-03-2010 09:12
Quote: sonjaatje schreef op donderdag 18 mrt 2010, 22:53: Ik wil vaak zelf ook graag zien wat ik koop inplaats alleen van een foto
Helemaal mee eens, doe ik ook altijd. Echter dit is een heel gewild artikel ik was ook al overboden.
Maar uiteindelijk wat het niet nodig, gister heeft ie het al opgehaald en ik ben er erg blij mee :-). einde Quote
Met potentieel geinteresseerde "klanten" maak ik via emails duidelijke afspraken, en indien men meerdere foto's wil hebben van een object in een andere belichting, doen we dat doch.
Kopers die iets willen hebben, hebben al enige idee van wat ze willen hebben en hoe het eruit moet zien, wat de verborgen gebrekken kunnen zijn etc... Moeilijker wordt het met technische apparatuur zoals foto toestel/horloges/tv e.d.
Zo hebben we 3 jaren geleden een Italiaanse eethoek gekocht in België. Foto's waren duidelijk, het was van een Italiaanse familie die terug ging naar Italie met pension. Ik moest wel 150 km rijden om die op te halen met de busje van mijn zwager. Aangekomen daar, waren mijn zwager en ik verrast door de schoonheid daarvan, zonder een krasje, geen vuil op de stoel etc... De prijs had na mijn inzicht 2 keer hoger gekund! De relatie tussen verkoper en koper was in deze echt van belang. Het familie bezit mocht met mij mee.
Mijn oudere grote eethoek heb ik gegeven voor niks aan mijn buurvrouw die het altijd zo mooi vond, en geen kon kopen!
m.v.g. Robert
Reactie door bleumoon1952 op 19-03-2010 16:13
boter bij de vis is het motto was vroeger en laten we ons daar bij houden is het allerbeste
Reactie door pierreallard op 20-03-2010 00:37
Beste.... Ik verkoop nogal het een en tander via Marktplaats. Maar ik begrijp het probleem niet. Je biedt wat aan en dan krijg je een bod. Dan ga je als verkoper contact maken via e-mail met de koper. Je geeft jouw informatie en vraagt ook om die van de koper. Als dát niet klikt dan is het zowiezo al niet goed. De koper kan altijd, gewoon via het telefoonboek al zien of hij/zij goed is voor de transactie.
Marktplaats heeft ook al de gelegenheid om te zien of het om een gecontroleerde
verkoper gaat. Misschien is het toch wel iets waard om een medemens te vertrouwen. Ach, bekijk het zoals je wilt... Met groeten....
Reactie door sonjaatje op 20-03-2010 11:51
De koper kan altijd, gewoon via het telefoonboek al zien of hij/zij goed is voor de transactie.
Ik sta niet in het telefoonboek.
Reactie door dutchlionfra op 20-03-2010 23:16
Nooit een probleem mee gehad: Ik heb zowel gekocht als verkocht. Ik stuur nooit wat op als ik niet éérst het geld op mijn Postbank...oops... ING...ontvangen heb. Mensen kunnen dat binnen één maand laten terugstorten als het niet deugt. Ik stuur het dan altijd als verzekerde pakketpost op zodat ik een bewijs heb dat ik het opgestuurd heb, en verder moet de Post betalen als zij het beschadigd afleveren of zoekraakt.
Maar een telefonisch contact is wel erg belangrijk en dan met een vast nummer, géén 06-nummer.
Reactie door sonjaatje op 21-03-2010 10:40
.Mensen kunnen dat binnen één maand laten terugstorten als het niet deugt
Bedoel je dat jij dan hun geld terug geeft?
Reactie door read op 21-03-2010 11:51
dutchlionfra
Je schrijft:
Mensen kunnen dat binnen één maand laten terugstorten als het niet deugt.
Voorzover ik weet, kan het bedrag bij een gewone storting op een bankrekeningnummer, NIET worden gestorneerd.
Met vriendelijke groet, ReadAC.
Reactie door dutchlionfra op 21-03-2010 14:14
Als jij de bank uitlegt dat het niet deugt, en de omstandigheden, dan kunnen ze dat doen. En bij mijn weten doen ze dat ook.
Reactie door hfpk op 21-03-2010 16:04
Dat kunnen banken alleen doen bij een automatische betaling. Dan kan je inderdaad het binnen een maand terug laten storten. Maar bij een betaling die jij via een acceptgiro of Ideal hebt gedaan kunnen ze niks voor je doen.
Reactie door dutchlionfra op 21-03-2010 16:33
Dat mag zo zijn, maar ik weet zeker dat als je de bank belt en de zaak uitlegt, dat men de betaling terugdraait. Zéker als je bewijst dat de goederen of diensten niet of niet naar tevredenheid geleverd zijn. In ieder geval kun je beter betalingen verrichten dmv. een credit-card.
Maar ls je iemand betaalt hebt voor een produkt die dat vervolgens niet levert, moet je aangifte doen. Natuurlijk moet je, vóór je betaalt, ervoor zorgen dat je genoeg gegevens van de leverancier hebt. Als je die niet krijgt, dan moet je niet betalen. En verder gaan. Daar moet je eerlijk over zijn tegenover de leverancier: Als je mij geen gegevens geeft die ik na kan gaan en waarmee ik je kan bereiken, stuur ik geen geld.
Je moet ervan uitgaan dat de verkoper zijn zaak wil verkopen. Hij zoekt een koper. Als hij geen koper vindt is hij verliezer. Dus hij heeft er alle belang bij zo eerlijk en duidelijk mogelijk te zijn. Als hij weigert of steigert, ga je verder en meld je bij de website dat de figuur een onbetrouwbare 'klant' (verkoper) is en legt de zaak voor. Je moet dat de verkoper ook eerlijk zeggen. Gewoon rustig. Elke deugdelijke verkoper zal je alle gegevens geven. Een oplichter zeg je gewoon dat hij volgens jou een oplichter is, en dat je hem bij de website zal melden als zodanig. Dan is het snel afgelopen.
Ik geef uit mijzelf al mijn gegevens en laat dan pas betalen. Ik ga mijn zaak niet opsturen zonder dat ik éérst de betaling ontvangen heb. Ik kijk wel uit: Dan kan ik naar mijn geld fluiten!
Verder wil ik dat de klant tevreden is.
Reactie door sonjaatje op 21-03-2010 17:03
@dutchlionfra
Alleen als je in de Efteling woont kun je een eenmalige betalen terughalen.
Reactie door sonjaatje op 21-03-2010 17:05
Betalen=betaling
Reactie door melomaan op 21-03-2010 18:09
Ik koop met enige regelmaat spullen via marktplaats. Ik haal altijd zelf de spullen op, of laat ze bezorgen door de eigenaar, waarna ik afreken.
De afstand die ik ervoor af wil leggen is afhankelijk van het product en de prijs.
Afgelopen week had ik 3 'marktplaatservaringen' die alle drie postief waren.
Je moet alleen wel je ogen openhouden en je verstand gebruiken.
Reactie door sig442 op 17-04-2010 01:36
Als ik het zelf niet op kan halen, no deal. Heel simpel. Ik koop echter niet veel via marktplaats en ebay heb ik het al helemaal niet op!
Reactie door hfpk op 05-05-2010 12:56
Laatst een computerspelletje voor de gameboy op marktplaats gekocht. Had beter de game-boy mee kunnen nemen om te kijken of het werkt. Want kwam thuis en het spelletje deed het niet. Gelukkig meerdere spelletjes tegelijk gekocht voor een laag prijsje en de rest werkte wel gewoon dus dat verzachte het een beetje. Maar zelfs als je het op haalt kan het dus ook mis gaan.
Reactie door hfpk op 05-05-2010 13:15
We gaan ook een cavia kopen via marktplaats. 16 mei kan deze worden opgehaald. Denk dat daar weinig mis mee kan gaan. Of hebben jullie wel eens zieke of zwakke dieren gekocht via marktplaats.
Reactie door birdies op 05-05-2010 14:20
.........Of hebben jullie wel eens zieke of zwakke dieren gekocht via marktplaats...........
Dat niet, maar wel minder intelligent.
Reactie door hfpk op 05-05-2010 18:20
Wat voor dier was dat Birdies? Ik heb zelf wel eens een Perzisch poesje gehad. Helemaal met stamboom hoor maar je kon merken dat ze niet echt intelligent was. We hadden wel eens waxine lichtje in de venster staan en zei presteerde het om er boven op te gaan liggen. Ze begon te schroeien en wij snel de kat er vanaf gehaald want zelf bleef ze gewoon rustig liggen. Ik heb ook een netjes daar mee gefokt en 1 aan vrienden gegeven die pas getrouwd trouwens zijn. Hij zei ook dan wou Swiffer (zo hebben ze haar genoemd) van de venster afspringen en vergat dan de poten uit te strekken zodat ze op haar gezicht viel en die is al zo plat. Alleen deze kat hadden we dan niet via marktplaats maar via een katten vereniging aan het adres gekomen.
Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?
Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!