uitstoot van drijfgassen
Geplaatst door: tenormin op: 30-04-2011 19:44
Kassa stelt dat de uitstoot van drijfgassen in verkeer en industrie minder worden. In huishoudens echter worden de deodorants en hairsprays nog volop gebruikt. Ik kan daar nog aan toevoegen dat men ook nog zeer kwistig rondspuit in het toilet. Persoonlijk vind ik die geur nog erger dan het "origineel" wat je achterlaat plus die druppeltjes die als een soort regen weer neerkomen op de bril en vloer. Ik gebruik al jaren in het toilet, ik weet dat men daarom wel gnuivend zal doen, mottenballetjes; zo'n 5 per keer, die ik in het fonteintje leg. Natuurlijk verdwijnen die naar het handenwassen langzaam maar zeker, maar het ruikt wel goed. Plus het is niet duur. En niet milieu onvriendelijk.
Reactie door valerius-2 op 30-04-2011 20:09
Er zijn de laatste jaren heel wat andere manieren gevonden om met spuitbussen te werken welke milieu vriendelijk zijn.
Reactie door empyria op 30-04-2011 21:25
Dit is toch dezelfde discussie als "haarspray en deodorant"?
Reactie door tenormin op 30-04-2011 21:30
Quote: empyria schreef op zaterdag 30 apr 2011, 21:25: Dit is toch dezelfde discussie als "haarspray en deodorant"? einde Quote
Ja, ging weer verkeerd met fiattering van Kassa en heb zo zokuist verzocht deze discussie te verwijderen.
Reactie door lexdura op 30-04-2011 21:31
Of het niet milieu-onvriendelijk is valt nog maar te bezien. Hoogstwaarschijnlijk bevatten je mottenballen paradichloorbenzeen. Deze stof is, eenmaal opgelost in water, slecht afbreekbaar. Vooral vissen en andere waterorganismen zijn gevoelig voor de stof. Wanneer de stof in de lucht verdampt, wordt deze sneller afgebroken.
Vroeger werd deze stof wel gebruikt in toiletblokken, nu niet zo veel meer.
Inademing van de stof kan duizeligheid, zwakte en bloedarmoede veroorzaken. Op lange termijn kunnen lever- en bloedaandoeningen ontstaan. In Frankrijk is onlangs ontdekt dat de stof in mottenballen daar door jongeren gebruikt wordt als drug, door middel van inhaleren en door op mottenballen te kauwen
Reactie door redacteur op 03-05-2011 11:38
Omdat dit bericht dubbel gepost is, wordt deze gesloten. Verdere reacties kunt u hier kwijt.
Met vriendelijke groeten,
Redactie Kassa-onlinehier
Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?
Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!